2018-й став четвертим найтеплішим роком за всю історію спостережень

Постійне потепління на великих ділянках суші і океану призвело до того, що минулий рік став четвертим найспекотнішим за всю історію метеоспостережень

Значна частина Європи та Близького Сходу торік мала рекордну температуру землі

2018 рік став четвертим найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень. Згідно з даними NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, середня світова температура в 2018 році була на 1,42 градуса за Фаренгейтом (приблизно 0,79 градусів за Цельсієм) вище від середньорічних величин в ХХ столітті.

Середня температура на поверхні моря була на 0,66 градусів вище за середньорічну, тоді як температура поверхні суші була вищою на 1,12 градуса. Значна частина Європи, Нової Зеландії, частина Близького Сходу та Росії мала рекордну температуру землі.

Це означає, що середньосвітові температури в 2018 році були одними з найвищих, починаючи від 1880 року. Минулий рік посів четверте місце в цьому списку – після 2016 року (найтепліший), 2015 року (друге місце) та 2017 року (третє місце).

У доповіді йдеться, що в 2018 році США пережили 14 погодних та кліматичних катастроф, кожна з яких завдала мільярдні збитки для держави, загальна сума склала близько 91 мільярдів доларів.

Як писав ZAXID.NET, упродовж осені в Україні зафіксували вісім температурних рекордів. Осінь 2018 року була на 1,4°С теплішою, ніж у попередні роки.

До слова, як кліматичні зміни впливають на Україну можна дізнатись зі статті «То в жар, то в дощ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук