2019 рік став найтеплішим за всю історію спостережень в Україні

Вперше в історії температура повітря, вища за норму, фіксувалася упродовж всіх 12 місяців

2019-й рік в Україні став найтеплішим роком за всю історію метеоспостережень, а саме – з 1881 року, повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Згідно з повідомленням, цьогоріч середня температура повітря в Києві сягнула 10,6°C, що на 2,9°C вище за норму, яка становить 7,7°C. До цього найтеплішим вважали 2015 рік.

«Ще ніколи не було, щоб теплішими за норму виявилися всі 12 місяців. Особливо теплим, навіть найтеплішим за весь період спостережень був червень, середня температура якого сягнула 23,6°С. Ще жодного разу у грудні температура повітря в Києві не перевищувала 15°С. Але цього року 19 грудня вона сягнула 15,2°С», – наголосили в обсерваторії.

Загалом протягом року температурні рекорди було побито більш як 30 разів, інколи на 2,0-2,5°C.

«З урахуванням значень цього року можна вважати, що середня температура повітря в Києві за останні 139 років зросла приблизно на 3°С, що значно більше, ніж на земній кулі. Нині температура повітря в Києві стала приблизно такою, якою була наприкінці XIX ст. в Одесі, а в Одесі стала такою, як колись була в Бухаресті (Румунія)», – констатувала Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Крім того, у 2019 році випало лише три чверті опадів від норми.

До слова, поглянути на історію погоди у Львові можна у цій публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук