Активісти руху ЧЕСНО порахували, скільки партії витрачають на рекламу в ЗМІ

У 2017 році партії сукупно витратили ₴55 млн на рекламу

Найбільше на політичну рекламу витрачає «Народний фронт»

Серед політичних партій «Народний фронт» найбільше витрачає коштів на рекламу в медіа, найменше – «Опозиційний блок». Про це йдеться в дослідженні Громадського руху «ЧЕСНО».

Як зазначається, за рік на рекламу в медіа партії сукупно витратили 55 млн грн, що менше 15-ти відсотків від загальної суми всіх витрат.

Відповідно до результатів дослідження, НФ витратив за рік 33,2 млн грн, партія Ляшка – 13,3 млн, «Самопоміч» – 7,3 млн, БПП – 0,8 млн, «Батьківщина» – 0,5 млн, а «Опозиційний блок» – 0,2 млн. «БПП витратив на медіа менше відсотка, у той час як у РПЛ і НФ ці суми становили 35% і 38% від загальної суми витрат відповідно», – йдеться в матеріалі.

Фото: Громадського руху ЧЕСНО

Громадський рух «ЧЕСНО» також порівняв типи медіа, які користуються попитом в кожної з партій. «Уважно спостерігаючи, на які канали комунікації партії витрачають кошти, можна побачити, на яку аудиторію вони ставлять у майбутній передвиборчій гонці», – пояснили автори дослідження.

За результатами досліджень, «Радикальна партія», НФ та «Самопоміч» найбільше витрачають на телебачення, а БПП, «Батьківщина» та «Опозиційний блок» – на друковані ЗМІ. Водночас просування в інтернеті користується значним попитом лише у «Самопомочі», а НФ - «є усюди».

Зазначається також, що більшість ефірів «Опоблоку» припадає на медіа Півдня і Сходу України, «Батьківщини» — Центру і Полісся, а БПП купує друковану рекламу переважно в районних газетах. «Ймовірно, це робиться з прицілом на наступні парламентські вибори, на яких БПП ставитиме саме на регіональних виборців», – припустив автор дослідження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук