Активісти, яких покалічили під час Євромайдану отримали статус «інвалідів війни»

Однак закон не поширюється на співробітників міліції, що отримали тяжкі травми під час Революції Гідності

Активісти, яких покалічили під час Євромайдану отримали статус «інвалідів війни»
фото Gazeta Wyborcza
Активіст Євромайдану під час протистояння на вул. Грушевського

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (про постраждалих під час протестів).

Про це повідомляється у четвер, 26 лютого, на сайті парламенту.

«Прийнятим Верховною Радою 10 лютого законом статус інвалідів війни надається постраждалим під час Революції Гідності», - зазначено у документі.

Зазначається, що закон поширюється на осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи травм, отриманих під час участі в масових акціях громадянського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року (Революція Гідності), і звернулися за медичною допомогою до 30 квітня 2014 року.

У пояснювальній записці до законопроекту написано, що «під час масових акцій громадянського протесту з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 тисячі патріотів отримали поранення різного ступеня, з них - кілька сотень стали інвалідами, отримавши поранення тяжкого та середнього ступеня. У той же час, переважна більшість поранених, які стали інвалідами, не отримали допомоги від держави, продовжують лікування та реабілітацію за свій рахунок і досі не мають законодавчо визначеного статусу».

При цьому дія закону не поширюється на працівників міліції, працівників спецпідрозділів, військовослужбовців Внутрішніх військ, Збройних сил та інших військових формувань, які отримали інвалідність при виконанні службових обов'язків, пов'язаних з подіями Революції Гідності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук