Активістка, якій спалили стайню з худобою, вимагає розслідування справи у Львові
За боротьбу проти незаконної вирубки лісу на Сокальщині багатодітній матері вночі підпалили хлів із усією худобою. У пожежі загинуло живності майже на 300 тисяч гривень. Раніше Ользі Масловській вже намагались спалити хату. У підпалі підозрюють місцевого майстра лісу із колегою.
Обгоріла цегла та обвуглені балки ‒ це все, що залишилось від багатої господарки жительки села Глухів біля Червонограда. Після пожежі вижила лише одна свиня, яка сильно обгоріла. Уся інша худобина згоріла живцем.
«Я прибіг в чому був. Двері горіли, шопа горіла, майже догорала, і фронтон ми взялись тушити. Згоріли кінь, кобила, теля, 34 курки, двоє козенят, коза, два теля, корова і свиня», ‒ розповідає син потерпілої Анатолій Масловський.
Першою полум'я помітила сусідка о пів на третю ночі. Пожежа вже встигла перекинутись на сусідню будівлю.
«Мене сам Бог підняв. Просто спала, відкрила очі і підійшла до вікна. Дивлюся: великий вогонь, тоді побігла викликати пожежну. В нас стоїть там гараж, там є трактор, самі бачите, що стало з нашим гаражем», – пригадує сусідка Юлія.
Ольга Масловська впевнена, що підпал ‒ це помста за її активну громадську позицію. У грудні у будинок селянки уже кидали пляшки із запалювальною сумішшю. На фасаді досі видно сліди сажі. Тоді син потерпілої зловив паліїв. Ними виявились майстер лісу та його колега. Цього разу невідомі хотіли завдати максимальної шкоди. На місці пожежі залишилась розбита тара із запахом бензину.
«Виходить, що вони облили це все бензином, і ми сюди потрапити не могли. Все впало, а в сусідки пожежники почали гасити. У той же день в обід ми знайшли три пляшки коктейлів Молотова. Вони перекидали на новий сарай і хотіли спалити ще і комбайн», ‒ скаржиться Ольга Масловська.
Початком протистояння для пані Ольги стали пеньки від зрізаних дерев посеред лісу за селом. У лісі, де вибіркова санітарна рубка офіційно закінчилась ще минулого року, продовжують зникати дерева. Браконьєри ріжуть без жодних дозволів. Жінка помітила незаконні рубки і почала скаржитись у різні установи. Експерт «Лісової варти», який прибув оглянути місце вирубки, одразу помічає порушення.
«При вибіркових санітарних рубках всі дерева клеймуються, ось таке клеймо можна простежити. А на багатьох ми не бачимо ніяких клейм, пеньки зрізані досить щільно із землею, про що свідчить, що, ймовірно, дерево незаконно зрубане, тобто вкрадене», ‒ демонструє наслідки вирубки експерт «Лісової варти» Василь Гаврилюк.
Крадуть дерева самі ж лісівники, припускає пані Ольга. Підозрювані у першому підпалі працівники лісництв живуть у сусідньому селі. Один під час слідства зізнався та вийшов під заставу.
Вдома лісників журналісти не застали. «Зняли йому домашній арешт, в нього запобіжний захід ‒ застава, але він до того підпалу ніякого відношення немає і його немає вдома», ‒ каже родичка підозрюваного.
Родичі іншого підозрюваного додають про алібі і висловлюються щодо потерпілої: «В той час, як то сталося, наш зять був вдома. Підтвердження є, бо діти зняли на телефон, то було після Миколая. Я не знаю, що їй всі люди мішають? В неї голова сільської ради ‒ злодій, священник ‒ злодій, директор шахти ‒ злодій».
За обидвома випадками поліція відкрила кримінальні провадження за статтею про умисне нищення майна шляхом підпалу. «За фактом було здійснено виїзд слідчо-оперативної групи, яка встановила пошкодження майна шляхом підпалу, а саме господарської будівлі, а також худоби, знищеної внаслідок пожежі. За цим фактом відкрито кримінальне провадження», ‒ зазначив слідчий Сокальського відділення поліції Роман Кот.
Ольга Масловська не має наміру припиняти боротьби. У понеділок, 15 квітня, вона зустрілась з головою Львівської обласної адміністрації Олегом Синюткою. Жінка хоче, аби дві карні справи об'єднали, передали до Львова і додали статтю про жорстоке поводження з тваринами.