Банківська система Китаю стала найбільшою в світі

СвітРоман Ганкевич, 7 березня 20173070
Банківська система Китаю стала найбільшою в світі
фото CCTV
Розмір банківської системи КНР перевищив три річних ВВП країни

За підсумками 2016 року банківська система Китаю стала найбільшою у світі за активами. Раніше світовими лідерами вважалися банки єврозони, пише Financial Times.

Як зазначається, цей результат був досягнутий завдяки різкому зростанню кредитування економіки, яке з 2008 року випереджало зростання ВВП у країні. До кінця 2016 року обсяг активів китайських банків досяг $33 трлн у порівнянні з $31 трлн в єврозоні, $16 трлн у США та 7 трлн доларів в Японії. Як результат, розмір банківської системи КНР перевищив три річних ВВП країни. Між тим у єврозоні цей показник становить 2,8 ВВП.

«Зростання банківської системи Китаю навряд чи є приводом для оптимізму: скоріше це нагадування про надмірну залежність економіки від банківських кредитів в умовах неоптимального розподілу ресурсів, що призводить до позамежних кредитних ризиків», – прокоментував аналіз видання професор Корнелльського університету, колишній керівник китайського відділу апарату МВФ Есвар Прасад.

Експерти відзначають, що на відміну від більшості інших країн в Китаї держава і місцева влада фінансують інфраструктурні проекти через банки. Таким чином, значна частина кредитів в банківській системі країни - квазісуверенні, і це може створювати перебільшене враження про розмір банківської системи. Між тим, в КНР також існує великий неврахований тіньовий сектор позабалансового кредитування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук