Без згоди громади Грибович неможливо вирішити сміттєву проблему, – Садовий

Міський голова Львова пояснив, чому в місті виникли проблеми з вивозом сміття

СуспільствоН.Т., 14 вересня 201615650
Без згоди громади Грибович неможливо вирішити сміттєву проблему, – Садовий
фото «Варта-1»

Без згоди громади Грибович на рекультивацію сміттєзвалища у Львові неможливо буде вирішити проблему вивозу сміття. Про це у відеозверненні до львів'ян заявив міський голова Андрій Садовий.

За словами мера, зараз місто завершує підготовку технічного завдання для початку проектування заводу з переробки сміття, який перероблятиме до 80% усіх відходів.

«Наш проект співпраці з Європейським інвестиційним банком нарешті пройшов погодження з боку Мінрегіонбуду. Зараз знаходиться на розгляді в Міністерстві фінансів. Однак процедура проектування та будівництва такого заводу – це не один рік. До того часу нам необхідно вирішити два завдання – вивозити сміття з міста та рекультивувати Грибовицьке сміттєзвалище. Є проект, який вирішує ці два завдання одночасно. Ми готові приступити до його реалізації, однак для цього потрібною є згода громади села», – заявив Андрій Садовий.

Він також уточнив, що мерія зараз працює над угодою з громадою Грибович.

«У випадку подальшої блокади полігону, ми змушені будемо і надалі витрачати зайві кошти на далеке транспортування відходів і не зможемо приступити до рекультивації. Таке зволікання може лише погіршити ситуацію на полігоні. Всі мають бути зацікавлені, аби якнайшвидше приступити до рекультивації. Сподіваюсь, що жодні політичні чи меркантильні інтереси не стануть на заваді», – додав міський голова Львова.

За його словами, зараз існують проблеми з вивозом сміття близько 20% контейнерів.

«Ситуація з вивезенням сміття зі Львова та подальша блокада нашого міста загострюється. На сьогодні, близько 20% контейнерних майданчиків у місті не вивозяться або вивозяться з перебоями. Не справляються з роботою дві фірми, які елементарно не можуть знайти нові місця для відходів», – заявив Андрій Садовий.

Окрім того він зазначив, що держава не допомагає Львову подолати проблему із вивозом сміття.

«На жаль, незважаючи на наші численні прохання, держава не ухвалила жодного рішення про допомогу Львову в подоланні наслідків цієї катастрофи. Незважаючи на те, що Грибовицький полігон обслуговував не лише місто, але й велику частину області, нам відверто дали зрозуміти, що це наша проблема», – пояснив Андрій Садовий.

Натомість, за його словами, коли мерія укладала тимчасові угоди з іншими містами про вивезення сміття, то «там створювались штучні протести, тиснули на керівників тих міст і закривали для нас усі альтернативні можливості»

«Фактично, місто перебуває у сміттєвій блокаді ось уже понад 100 днів», – підсумував Андрій Садовий.

Нагадаємо, що з минулого тижня львів’яни скаржаться на переповнені сміттям контейнери у різних районах міста. Крім того, 13 вересня Дніпро та Миколаїв відмовились приймати львівське сміття.

Зараз сміття зі Львова вивозять 5 перевізників: ТзОВ «Спецавтотранс-Львів», ЛКП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс», ТзОВ «Санкон», ТОВ «ДВ-Екосвіт», ТОВ «АВЕ Львів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук