Білоруські митники не випускали українських журналістів, вимагаючи віддати відзнятий матеріал

Білоруські митники не випускали українських журналістів, вимагаючи віддати відзнятий матеріал

На білорусько-українському кордоні знімальну групу телеканалу «1+1» кілька годин обшукували білоруські митники: змусили роздягнутися і обшукали особисті речі Митники вимагали віддати відзнятий матеріал. Про це повідомив один з журналістів Євген Плінський на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, під час затримання на пропускному пункті «Нова Гута» митники вимагали «добровільно віддати знятий матеріал, при цьому відмовивши в можливості зателефонувати навіть в МЗС Білорусі».

Плінський зазначив, що тема поїздки журналістів «була досить нейтральною – річниця Чорнобильської трагедії».

«В кінці обшуку з’явився головний інспектор Ісаков А.А. і попросив передати йому картки із записами з наших відеокамер, для «ознайомлення» з їх вмістом. Я відмовив, заявивши, що ми акредитовані МЗС РБ журналісти і зажадав дати можливість їм зателефонувати. Мені порекомендували не робити цього, тому що дзвінки по телефону в режимній зоні заборонені, і можуть завершитися адміністративним протоколом або затриманням», – зазначив Плінський.

За його словами, митники отримали дозвіл від заступника начальника Гомельської митниці Луковича І.І. провести повний особистий огляд Є.Плінского та В.Плєшакова.

«Через деякий час нас відпустили, видавши на руки акти, що підтверджують проведення цих процедур», – зазначив він.

Знімальна група вважає те, що відбулося, актом залякування після показаного у березні фільму про Білорусь і зокрема про бізнес родини президента Олександра Лукашенка. Вже у понеділок, 18 квітня, журналіст має намір подати офіційну скаргу та вимогу сатисфакції, повідомив ТСН.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук