Більшість поляків схвально ставиться до прийняття біженців з України
Партійні уподобання поляків не впливають на думку про прийом біженців з України
56% поляків виступають за прийняття в країні біженців з українських територій, де триває збройний конфлікт з Росією. Водночас 35% – проти цього. Про це свідчать результати опитування Центру дослідження громадської думки (CBOS), пише «Європейська правда».
72% поляків негативно ставляться до прийняття біженців з Близького Сходу та Африки. Виборці «Права і справедливості» (92%) та руху «Кукіз'15» (85%) є найсильнішими противниками переселення біженців з цих регіонів до Польщі. Найбільш відкритим є електорат партії «Сучасна» (60%) та «Громадянської платформи» (51%).
75% респондентів проти надання притулку іммігрантам з мусульманських країн, навіть якщо внаслідок цього Польща втратила б гроші з фондів ЄС.
Згідно з даними CBOS, партійні уподобання поляків не впливають на думку про прийом біженців з України настільки відчутно, як у випадку Близького Сходу та Африки.
Опитування провели між 7 та 14 червня 2018 року.
Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький раніше заявив, що 1,5 млн українців у Польщі, які «втекли зі своєї країни», не зареєструвались біженцями тільки тому, що «у Польщі легко знайти роботу». Таким чином Варшава виправдовує перед ЄС свою відмову приймати шукачів притулку з країн Африки та Близького Сходу.
Українська сторона спростовувала ці заяви. Зокрема, посольство України в Польщі оприлюднювало заяву про «реальну кількість українських біженців», у якій ідеться, що за 10 місяців 2017 року польська влада надала статус біженця 56 громадянам України.
Згідно з даними Євростату, торік притулок у Польщі попросили 300 українців. 2017 року у ЄС попросили про притулок майже 9 тис. українців, що значно менше, ніж у попередні роки.
До слова, у березі 2018 року соціологічна група «Рейтинг» провело опитування серед повнолітніх мешканців Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, які протягом останніх п’яти років працювали у Польщі. Як з’ясувалося, більшість українців виконують у Польщі фізичну роботу і не мають намірів придбати нерухомість чи переїхати для постійного проживання.