Бійця АТО звільнили з роботи в той час, коли він був на війні

Головні новини Львова 21.03Юрій Герун, 21 березня 2017, 19:35 1335 4
дивіться також

Микола Пивоварник півтора року захищав батьківщину на сході України. Коли повернувся, замість подяки дізнався про звільнення з роботи. Щоби повернути свої законні кошти і місце праці, довелося звертатися до суду. Двічі звільнений: у запас і з роботи, боєць продовжує свою боротьбу уже в тилу.

У серпні 2015 р. Миколу Пивоварника мобілізували до війська. Там, у складі 92 бригади, він обороняв гарячі точки Луганщини – Щастя та Трьохізбенку. Після повернення додому на бійця чекало ще одне випробування: його робоче місце голови профспілки на підприємстві «Львівгазвидобування» було зайняте.

«Остаточно я вже переконався, коли демобілізувався. Прийшов для того, щоб узяти відпустку, яка надається демобілізованим і мені сказали, що на моєму місці є інша людина», – розповідає учасник бойових дій Микола Пивоварник.

Більше того, гарантованої законом заробітньої плати за час перебування в АТО боєць також не отримав. А це більше 100 тис. грн. Тож боєць звернувся до суду.

«Пана Миколу на роботу приймало підприємство «Укргазвидобування», а станом на сьогодні його звільнено не від виборної посади голови профспілки, що є кричущим порушенням норм трудового законодавства. Не може особа звільнити працівника, коли вона її не приймала», – каже правозахисник Ілля Труш.

Натомість бійцю на підприємстві запропонували інші посади за межами міста – слюсаря у Стрию, водія на Франківщині та прибиральника службових приміщень у Комарно.

На «Львівгазвидобуванні» стверджують, що серед вакансій були і престижніші.

«Миколі Михайловичу було запропоновано 7 посад, у тому числі посада головного геолога та посада начальника сектору. Він відмовився від пропозицій», – пояснив начальник юридичного відділу «Львівгазвидобування» Ігор Ільницький.

В управлінні Держпраці провели перевірку і зобов’язали поновити Миколу Пивоварника на посаді, виплативши заборгованість, а також штраф у розмірі 32 тис. грн.

«Під час проведення перевірки вивчався факт порушення вимог законодавства про працю зокрема ст. 119. Вона гарантує право особам, які призвані на військову службу, на збереження середнього заробітку та посади під час проходження цієї служби», – розповів юрист упраління Держпраці області Іванна Ковальчук.

Натомість новий голова профспілки «Львівгазвидобування» Андрій Левтюх твердить: його обрали цілком законно.

«Голосування було таємним, їх було два. На першому голосуванні ніхто не набрав більшість голосів. За реультатами другого було обрано нового голову», – пояснив Андрій Левтюх.

Наразі триває одразу два судові розгляди. У одному Микола Пивоварник вимагає поновити його на посаді. Натомість у окружному адміністративному суді профспілка оскаржує припис управління Держпраці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук