Болгари заблокували рух поїздів через приватизацію філії залізниці

СвітМарта Кривецька, 10 березня 201313762
Болгари заблокували рух поїздів через приватизацію філії залізниці
фото varta.kharkov.ua

10 березня у Софії, у Варні та ще у 50-ти болгарських містах більше десяти тисяч протестувальників перекрили рух на вулицях та залізницях Болгарії. Демонстранти протестують проти приватизації вантажної філії Болгарських державних залізниць.

У Софії близько тисячі протестувальників спочатку перекрили головну вулицю міста, а потім перемістилися до будівлі центрального вокзалу і спустилися на рейки, заблокувавши рух поїздів. Схожим чином розвивалися події у Варні, де приблизно десять тисяч демонстрантів зайняли проїжджу частину в центрі міста, паралізувавши рух автотранспорту, а потім перекрили всі входи на міський вокзал.

За даними ЗМІ, в обох випадках поліція не втручалася в те, що відбувається. Затриманих немає.

Демонстранти протестували проти приватизації вантажної філії Болгарських державних залізниць. Цей процес запустили ще при попередньому урядові, який пішов у лютому у відставку після масових акцій протесту. Рішення про продаж компанії мають ухвалити 12 березня. Її вартість оцінюється в 66 мільйонів доларів.

Шляхом продажу компанії приватним інвесторам влада мала намір покрити борги перевізника. У свою чергу, протестуючі стверджують, що продаж вантажного філії Болгарських державних залізниць державі невигідна, так як це самий здоровий актив компанії, а всі борги пов'язані виключно з прорахунками керівництва. Крім того, демонстранти побоюються масштабних скорочень штату в разі приватизації компанії.

В цілому ж протести, що тривають у Болгарії вже 29-й день поспіль, пов'язані із зростанням цін на електрику, низьким рівнем доходів і поганим соціальним забезпеченням. Крім Софії та Варни, демонстрації 10 березня пройшли ще в п'ятнадцяти болгарських містах. Зокрема, близько 150 чоловік на знак протесту проти зростання цін на електрику перекрили шосе, що веде до Греції.

Демонстрації в Болгарії почалися 10 лютого на тлі прийняття рішення про різке зростання цін на послуги ЖКГ. Частина акцій протесту була жорстоко розігнана поліцією, після чого 21 лютого болгарський уряд пішов у відставку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук