Боротьба з незаконним паркуванням у ґіфках

На вулиці Львова вийшли інспектори з паркування

СуспільствоНазарій Тузяк, 5 жовтня 201822963
Боротьба з незаконним паркуванням у ґіфках
Майбутній керівник відділу інспекторів паркування Богдан Мільяр виписує попередження водію

У п'ятницю, 5 жовтня, на львівські вулиці вперше вийшли інспектори з паркування. Після короткого брифінгу журналістам працівники управління безпеки міста пішли шукати неправильно припарковані автомобілі в центрі.

Вони поки що не мають права виписувати штрафи, тож обмежуються попередженнями, які залишають на лобовому склі автомобіля. ZAXID.NET пройшовся з інспекторами центральними вулицями і показує на гіфках, за яким принципом вони обирають порушників.

***

«Дивіться, навіть далеко не треба йти. Перший порушник вже є – ось автомобіль припаркований менше, ніж за 10 м від пішохідного переходу», – начальник управління безпеки міста Львівської міськради Юрій Діль дістає листки із попередженнями і кладе їх на лобове скло автомобіля, припаркованого біля колишнього приміщення «Укрсоцбанку».

У перший день роботи інспектори радо позують перед журналістами, залишаючи водіям попередження про майбутні штрафи.

На лобове скло авто порушників кладуть два листки – один із нагадуванням про реформу сфери паркування, а інший із зазначенням конкретного порушення та передбаченого за нього штрафу.

Хтось із журналістів звертає увагу на колону автомобілів, припаркованих одразу під попередженням про роботу евакуатора – інспектори одразу ж переходять на той бік дороги і впродовж 30 хвилин ретельно виписують кожному водію по попередженню.

Схема роботи інспекторів доволі проста: попередження залишають усім підряд. Якщо конвертувати першу годину роботи у реальні штрафи, вийде близько 15 тисяч гривень.

Але сьогодні все обходиться без штрафів та евакуаторів – інспектори просто стажуються. Серйозна робота розпочнеться лише з 1 листопада – до того часу інспекторам закуплять необхідну техніку і вони складуть присягу.

Всього у місті працюватиме 20 інспекторів. Передусім вони слідкуватимуть за центральною частиною міста, де через неправильно припарковані автомобілі виникають затримки у роботі громадського транспорту.

«Із 1 листопада все це буде виглядати так. Інспектор підходить до автомобіля, робить чотири фотографії з прив'язкою до нерухомих об'єктів, з геолокацією, виписує або друкує повідомлення про те, що водій порушує певне правило. Щоб отримати дані водія, інспектор сконтактовується із базами даних сервісних центрів МВС або прикордонників чи митників (у тих випадках, коли йдеться про авто на іноземній реєстрації). Заповнює постанову, яка вже з офісу відправлятиметься листом на адресу проживання водія або, якщо йдеться про авто на іноземній реєстрації, на митницю», – каже Юрій Діль.

Майбутній керівник відділу інспекторів Богдан Мільяр впевнений, що достатньо кількох гучних штрафів або евакуації автомобілів і ситуація кардинально зміниться – водії зрозуміють, що регулярно сплачувати штрафи невигідно, їздити за автомобілем на штрафмайданчик – невигідно.

«Ми не будемо пояснювати, де є парковки, не будемо розповідати, чому їх немає – все це не наша робота. Наше завдання – створити дискомфорт для водіїв, які перешкоджають руху», – каже Богдан Мільяр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук