Через бойкот російські виробники хочуть отримати штрих-код України

Віктор Павлик, 24 березня 201425773
Через бойкот російські виробники хочуть отримати штрих-код України
фото forum.meta.ua
Матрьошка - один з найпопулярніших сувенірів для іноземних туристів в Росії

Останнім часом почастішали випадки звернень компаній з метою отримання свідоцтва про присвоєння штрих-коду України для товарів російського походження.

Про це Еспресо.TV повідомили в Українській Асоціації постачальників торговельних мереж.

Асоціація зазначає, що штрих-код 460 не є єдиним підтвердженням того, що товар вироблений у Росії. На деяких російських товарах може бути нанесений штриховий код іншої країни, у тому числі України - 482​​. Для визначення країни походження слід звертати увагу на упаковку - там зазначено країну-виробника. Додатковою ознакою визначення товару з Росії може служити торгова марка.

Через те, що бойкот товарів з Росії в Україні набуває все більшого розмаху, деякі компанії стали звертатися із заявками про присвоєння цим товарам штрих-коду України.

"До початку масового бойкоту російських товарів існувала практика отримання свідоцтв про присвоєння штрих-коду України тільки для китайських товарів, оскільки часто нанесений в Китаї штрих-код не відповідав міжнародним вимогам. Згідно із загальними правилами Асоціації GS1, відповідальною особою за отримання штрих-коду для товарної позиції є власник торгової марки ("бренду"), який володіє специфікаціями на продукт, незалежно від того, де і ким цей продукт був вироблений", – пояснює юрист Асоціації Максим Барчишин.

За його словами, таким власником торгової марки може бути як виробник або постачальник - якщо він сам безпосередньо виробляє продукт або розміщує його виробництво де-небудь в інших країнах і продає його під торговельною назвою, яка йому належить, так і імпортер або підприємство оптової торгівлі, якщо володіє продуктом, виробленим в будь-якій країні, і продає його під торговельною назвою, що належить компанії.

Таким чином, за словами Максима Барчишина, генеральний дистриб'ютор російських товарів, зареєстрований в Україні, може одержати свідоцтво про присвоєння штрих-коду України для російських товарів. Слід також зазначити, що в цьому випадку на упаковці такого товару все-таки буде вказуватися, що він був виготовлений саме у Російській Федерації. 

В Асоціації постачальників торговельних мереж підкреслюють, що зміна штрих-коду тягне за собою зміну упаковки продукції. На практиці це може зайняти кілька місяців і призведе до певного подорожчання продукції. Тому ці зміни, ймовірно, не будуть носити масовий характер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук