Через невиконання сміттєвого меморандуму у Львові можуть оголосити надзвичайну ситуацію

Андрій Садовий звернувся до уряду з проханням забезпечити вивезення сміття зі Львова на полігони України

Міський голова Львова попередив про погіршення екологічної та епідеміологічної ситуації у місті через невивезення сміття

Ситуація з вивозом сміття зі Львова погіршилася через те, що міста, які підписали сміттєвий меморандум, не виконують його. На сьогодні у місті 35% сміттєвих майданчиків є переповненими, не вивезено 7580 тонн невивезеного сміття, зокрема 5440 тонн лежить на землі. Тим часом підвищується температура атмосферного повітря і зростає ризик спалаху кишкових та інших інфекцій. Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий у понеділок, 15 травня, після позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

З огляду на це, уже сьогодні міська влада Львова звернеться до управління Держпродспоживслужби щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної екологічної ситуації у місті. У випадку отримання відповідного висновку міська влада терміново підготує для Кабміну документи щодо оголошення Львова територією надзвичайної екологічної ситуації.

«Я можу лише інформувати про ситуацію, рішення про введення надзвичайної ситуації приймає держава», – уточнив міський голова.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба, зараз рівень захворюваності на кишкові інфекції у Львові не перевищує рівні попередніх років. Однак ситуація із невивезенням сміття та підвищенням температури атмосферного повітря загрожує спалахом кишкових інфекцій, переносити які можуть мухи та щурі. Мешканцям міста він порадив посилити гігієнічні заходи. У вівторок, 16 травня, у місті проведуть повторну дератизацію. Також, щоб зменшити ризик поширення інфекцій, керівників ринків у місті просять мінімізувати відходи, особливо органічні.

Проте, за словами міського голови, необхідно вживати заходів, щоб не допустити введення надзвичайної екологічної ситуації у Львові.

Для цього влада Львова просить у прем’єр-міністра невідкладно скликати державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо вирішення питання вивозу сміття зі Львова на полігони в інші області України. За словами Андрія Садового, для вирішенння цього питання, у першу чергу, необхідна політична воля.

Тим часом голову Львівської облдержадміністрації та голову Львівської облради просять терміново зібрати засідання міських голів, які підписали згадуваний меморандум, для його реалізації і надання Львову дозволу на вивіз твердих побутових відходів в межах області.

«Я маю велику повагу до тих міст, які з нами співпрацюють, і сподіваюся, що їхня кількість буде зростати. Я вірю, що все-таки цей меморандум буде виконуватися, але для цього потрібен певний час. Ми продукуємо відходи кожного дня, і їх треба мати куди вивозити», – сказав Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук