Через перепади температур у Львові нищаться фасади кам’яниць
Сьогоднішня ніч була найхолоднішою у лютому. Та вдень температура піднялась і вкотре перетнула нульову позначку. Від таких різких змін погоди страждають не лише люди, а й дерева, дороги і навіть старі львівські кам’яниці.
Серйозних перепадів температури минулого місяця було три. А сьогодні зафіксували перше різке коливання у лютому. Вночі температура в області падала до мінус 18. Синоптики кажуть, у лютому нас чекає ще не одне подібне коливання: цього тижня потепліє, з наступного – знову морози. Про це інформують «Головні новини Львова».
«Той тиждень буде до плюса, вночі будуть мінусові, вдень – плюсові, а наступний тиждень вже більш мінусові температури», - каже синоптик Олександра Тузяк.
Такі перепади погано переносять усі люди. Наслідки погоди – поганий сон, головний біль, роздратування та загострення хронічних хвороб.
«Найбільше впливає на людей старшого віку і на людей з захворюваннями серця, судин, органів дихання, на деякі хвороби нервової системи, а також на захворювання щитовидної залози, тому що дефіцит йоду в організми сприяє збільшенню метеочутливості», - пояснює завідувач кардіологічного відділення Валентина Коваль.
Не лише людям погано, пам’ятки архітектури теж страждають від погодних умов. Мікротріщинки у старих будинках вбирають вологу. Коли вночі мороз, а вдень відлига – об’єм води змінюється – і тріщини розширюються. Найбільш вразливі – частини фасаду, що виступають назовні. Єдина можливість не допустити руйнування – постійний моніторинг.
«Поступово це руйнує ті кронштейни і балкони. І в один прекрасний момент, це є питання часу, ці балкони втрачають свій зв’язок з несучими елементами, зі стіною чи з якимось металевим каркасом і починають обвалюватись», – каже доцент кафедри реставрації НУ Львівська політехніка Олег Рибчинський.
Так само зима руйнує і автомобільні шляхи. Особливо там, де замість трьох шарів асфальту поклали два.
Непереливки цієї зими і деревами. Вистачає однієї морозної ночі після порівняного теплого дня, щоби гілки покрилися льодом. Особлива небезпека – для хвойних та фруктових садів.
Синоптики прогнозують, що терпіти мінливу зиму залишилось щонайменше ще три тижні.
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.