Через події в Україні Росію можуть відключити від системи банківських переказів SWIFT

СвітРоман Ганкевич, 29 серпня 20142200

На засіданні лідерів ЄС прем’єр-міністр Девід Кемерон наполягатиме на тому, щоб позбавити Росію можливості користуватися системою всесвітніх міжбанківських платежів.

Великобританія переконуватиме європейських лідерів заблокувати для Росії доступ до міжнародної системи фінансових комунікацій SWIFT у зв'язку з конфліктом в Україні.

Про це у п’ятницю, 29 серпня, повідомив Bloomberg з посиланням на члена британського уряду.

Уряд британського прем'єр-міністра планує внести це питання до порядку денного на зустрічі європейських лідерів, яка пройде в Брюсселі 30 серпня.

SWIFT для Росії – один з основних каналів зв'язку з міжнародною фінансовою системою, тому блокування доступу Росії до SWIFT призведе до серйозного посилення санкцій і безумовно буде мати ефект.

Нагадаємо, на початку серпня банк Росії направив учасникам ринку лист з пропозицією подумати, як організувати альтернативні канали взаємодії при обміні міжбанківськими повідомленнями. До цього під санкції США та ЄС потрапили російські держбанки.

Валютні міжбанківські розрахунки, що використовують SWIFT, дозволяють іноземним банкам запитувати інформацію про клієнтів російських банків і, якщо отримані відомості їх не задовольнять, блокувати операції.

Як відомо, SWIFT – це співтовариство всесвітніх міжбанківських телекомунікацій, в якому бере участь більше 10 тис. фінансових організацій. За день через мережу SWIFT проходять платіжні доручення більш ніж на $ 6 трлн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук