Червоний Хрест: Україна переконала РФ, що весь вантаж «гуманітарки» Путіна має бути перевірений

У Ростовській області завершилися багатогодинні переговори щодо долі скандального «гуманітарного вантажу» від Росії. Він таки потрапить до України – але тільки після ретельної перевірки на кордоні.

Супроводжувати вантаж буде Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), представники якого чекають гарантії безпеки. Коли це станеться - вони поки не знають, передає «5 канал».

Як повідомив представник Червоного Хреста, у переговорах брали участь представники прикордонних служб та митниць України та Росії.

Представник Червоного Хреста описав останні події так: «Домовилися про перевірки та підготовку вантажів і транспортних засобів, щоб нарешті доставити гуманітарну допомогу на схід України. На цій стадії – технічні, фінансові, паперові процедури визначені. Але залишається одне основне питання: нам необхідні гарантії безпеки від всіх сторін конфлікту, перед тим, як ми почнемо рух».

Представники МКЧХ засвідчили, що Україна і Росія тісно співпрацювали над вирішенням паперових та митним питань, над тим, щоб перевірка безпеки конвою стала можливою.

«Деякі документи вже оформляються, а для інших – тих, що знадобляться для перетину кордону – визначили процедуру. У нас є спільний список вмісту конвою. Як тільки ми отримаємо гарантії безпеки, будемо готові вирушати», - повідомили у міжнародному комітеті.

За словами представників МКЧХ, з процедурою визначилися і МКЧХ направив до Києва запит з формальним питанням про огляд конвою.

 Раніше українські прикордонники і митники вже заявляли, що готові до перевірки путінської «гуманітарки», але Росія гальмує процес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук