Члени «Української спілки учасників АТО» воюють за землю із мешканцями Винників
Котеджне містечко із порушеннями будують на городах людей
Учасники громадської організації ‒ українська спілка учасників АТО захищають скандальне будівництво у Винниках.
Історія з незаконною забудовою на вул. Забава у Винниках тягнеться ще з 2006 року. Тодішній мер Винників Сергій Уваров віддав земельну ділянку площею 0,31 га в 10-річну оренду фірмі «Бальтазар», співвласником якої є його син. Компанія два роки тому почала зводити там котеджне містечко Queen Town. Певний час у керівництві фірми був і Максим Каменецький ‒ теперішній керівник спілки учасників АТО.
Однак у компанії «Бальтазар» закінчився термін оренди землі. Переконати Винниківську міську раду продовжити його приїхали на сесію активісти зі Львова, члени Української спілки учасників АТО Руслан Муцин та Сергій Лейченков. На сесії у травні вони нападали на мешканця Винників Тараса Кізиму. Саме на його подвір’ї і зводять «королівське» містечко.
«Коли ми купили квартиру, нам власник сказав, що земля у користуванні з сусідами», ‒ каже Тарас Кізима.
Окрім сім’ї Тараса, в особняку живуть ще дві родини ‒ загалом вісім людей. Пані Оксана каже, що чотири майже добудовані котеджі стоять на її вже колишньому городі.
Згодом апетити забудовника значно зросли. Мешканка Винників Тетяна Кізима згадує: «Після того директором фірми став Ігор Звінський. Він прийшов до нас і сказав, що буде будувати 13 котеджів».
Коли ж мешканці почали шукати у міській раді свої документи на землю, аби її приватизувати, виявилося, що вони дивним чином зникли. Тоді люди і почали судитися із «Бальтазаром». Мають навіть рішення апеляційного суду, яке зобов’язує зупинити будівництво. Однак Ігор Звінський каже, що у них є всі потрібні документи та дозволи.
«Є експертний звіт на проект, маємо дозвіл на порушення благоустрою при виконанні роботи», ‒ показує документи директор фірми.
За словами мешканців Винників, забудовник порушує і Водний кодекс України. Одразу під стіною тече річка Марунька, а за декілька метрів приватна водойма Ярослава Семенюка. «Вони привозять покупців і хочуть скоренько продати, щоб потім ті люди, які куплять, все життя ходили до мене, судилися, щоб я це озеро спустив», ‒ каже Ярослав Семенюк.
Словесні перепалки переросли у бійку 8 вересня, коли люди перегородили вантажівкам дорогу. Мешканець Винників Тарас Кізима згадує: «Приїхала машина з атовцями, спитали, чому ми тут зібралися, вигнали звідси, послали на три букви, ну і рукоприкладство.. Найбільше в тій сутичці постраждав Ярослав Семенюк, вони йому розсікли голову. Було 5 нарядів поліції».
Директор будівельнї фірми стверджує, що ця «група підтримки» нікого не била. А інтерес активістів пояснює тим, що один котедж має піти на благодійність.
«Цей котедж мав продатися, і кошти мали йти на загиблих хлопців – їхнім сім’ям. Другу частину коштів мали віддати на протези пораненим бійцям, а третя частина ‒ щоб купити декілька тепловізорів, які підуть на схід», – розповідає директор компанії «Бальтазар» Ігор Звінський.
Натомість Ярослав Семенюк каже: «Сюди почали приїжджати громадські активісти. «Розвиток громади», приїжджаючи сюди, каже, що вони воювали і що їм мають дати котедж. Але то трошки не так: їм мають дати котедж за те, що вони Уварову помагають забирати городи».
Потерпілі мешканці написали заяви на нападників у поліцію, однак наразі реакції не було. Коли журналісти звернулись до активістів «Розвитку громади», ті відмовились спілкуватись. «Ми маємо упереджене ставлення до 24-го каналу», ‒ сказав Сергій Фаворський.
Українська спілка учасників АТО була зареєстрована у 2016 році. Серед її засновників ‒ народний депутат Андрій Антонищак, бізнесмен Олександр Веремеєнко та екс-голова «Розвитку громади» Олег Долінський.