Деканоідзе розповіла подробиці про законодавчі новації від поліції
У пакеті законодавчих змін, який готує Нацполіція, будуть норми про заборону порушнику залишати автомобіль під час зупинки поліцейським, відповідальність за словесну образу співробітника поліції, збільшення часу попереднього затримання, розповіла голова Національної поліції Хатія Деканодзе.
«Пакет законодавчих змін, який ми зараз готуємо і будемо подавати в Кабмін і Верховну Раду, буде не тільки в напрямку презумпції правоти поліцейського, але і по інших напрямках. Ми підготували низку змін і я дуже сподіваюся, що Верховна Рада проголосує за них», – сказала Деканоідзе у вівторок, 27 вересня, журналістам в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
Необхідність законодавчої фіксації презумпції невинуватості поліцейського голова Нацполіції пояснила низкою чинників, зокрема, небажанням підкорятися поліції при зупинці для перевірки документів і відкритим перешкоджанням поліції на масових заходах.
«Багато людей на зло провокують поліцейських, знімають відео, потім це відео викладають в YouTube і соцмережах, щоб було багато переглядів… Під час масових заходів люди, і навіть з посадами, перешкоджають поліції, не підкоряються поліції, тому що для них поліція на сьогоднішній день нічого не означає», – поскаржилася Деканоідзе.
«Спочатку треба підкорятися, виконувати всі вказівки, які вам дає поліція, а потім ми будемо вже розбиратися через прокуратуру і суд, що сталося», – вважає Деканоідзе.
«Якщо всі будуть говорити, що думають, коли спілкуються з поліцією, так ми не побудуємо правову державу», – додала вона.
Перераховуючи актуальні законодавчі ініціативи, які необхідні для належної роботи поліцейського, очільниця Нацполіції вказала, що необхідно законодавчо закріпити заборону залишати автомобіль після зупинки поліцейським транспортного засобу. Також вона зазначила, що необхідно збільшити час попереднього затримання за правопорушення. «Треба надати повноваження поліцейським, щоб вони реально могли випереджати злочинців, наприклад, таких як Пугачов (який застрелив поліцейських в Дніпрі)», – зазначила Деканоідзе.
Також вона висловилася за доцільність дозволу на застосування поліцейськими шокерів. «Це теж стандарт. Їх можна використовувати», – сказала вона.
«Словесна образа поліцейських повинна бути покараною, це обов'язково, тому що це впливає на мотивацію поліції», – наголосила Деканоідзе.
Як інформував ZAXID.NET, у Дніпрі вранці 25 вересня зловмисник застрелив патрульного поліцейського, який зупинив його авто за порушення правил дорожнього руху, та поранив його напарницю. Згодом поранена патрульна померла під час операції.
Пізніше стало відомо, що підозрюваний у вбивстві – екс-боєць роти спецпризначення МВС «Торнадо» Олександр Пугачов, який перебував у розшуку за кількома статтями Кримінального кодексу: йому інкримінували незаконне позбавлення волі або викрадення людини, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом та створення злочинної організації. Розшук Пугачова тривав більше року.
Зрештою, підозрюваного затримали у лікарні, куди він звернувся в лікарню з підробленим паспортом на прізвище Михайленко.
За фактом подій у Дніпрі відкрито три кримінальних провадження.
У понеділок, 26 вересня, Пугачову оголосили підозру за ст. 348 (посягання на життя співробітника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Заразведуться слідчі дії, за результатами яких поліція буде готова в найближчі дні пред'явити Пугачову звинувачення за ч. 1 ст. 115 (замах на вбивство та умисне вбивство) і ч. 3 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.