Екс-нардеп Олександр Онищенко попросив політичний притулок у Німеччині
Онищенко оскаржує у німецькому суді екстрадицію до України і готовий виїхати в Росію
Колишній депутат Верховної Ради України Олександр Онищенко, який очікує на екстрадицію в Україну в німецькій в’язниці, просить Німеччину про надання йому політичного притулку.
Як розповів Deutsche Welle його адвокат Інґо Міноджіо, таке прохання Онищенко подав, оскільки в Україні «існує небезпека для його життя і здоров’я». Для підтвердження цієї «небезпеки» екс-депутат надав заяви декількох українських політиків, серед яких народні депутати нинішнього і попереднього скликань.
Також, за словами Міноджіо, в українських слідчих ізоляторах «катастрофічні умови утримання», а основний політичний опонент Онищенка – п’ятий президент і чинний нардеп від «Європейської солідарності» Петро Порошенко – «навіть після втрати влади залишається дуже впливовим», що нібито становить небезпеку для депутата-втікача.
Крім того, Олександр Онищенко оскаржує у німецькому суді екстрадицію до України, посилаючись на «політичні мотиви» своєї справи. Якщо Німеччина не надасть йому політичного притулку, а місцевий суд відхилить український запит на екстрадицію, – Онищенко планує переїхати в Росію.
«В Олександра Онищенка є російський паспорт. А дозволу на проживання у Німеччині у нього немає. Тому ми повідомили суд, що в разі невидачі Україні йому є куди їхати – до Росії», – сказав Інґо Міноджіо.
Як інформував раніше ZAXID.NET, екс-депутата Олександра Онищенка, що переховується з 2016 року від українського слідства, затримали в Німеччині 29 листопада. Відтоді він очікує на екстрадицію в Україну в німецькій в'язниці.
НАБУ підозрює Онищенка у створенні злочинного угрупування і розкраданні державних коштів за участі держкомпанії «Укргазвидобування». За даними слідства, Онищенко зі спільниками продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через фіктивні біржі, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд грн. Сам Олександр Онищенко відкидає всі звинувачення в його бік.
У липні 2016 року Верховна Рада проголосувала за притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Тоді він уже перебував за кордоном.
Додамо, що Онищенко також висувався кандидатом у народні депутати на дострокових парламентських виборах у липні 2019 року, проте ЦВК відмовилася його реєструвати, оскільки протягом останніх 5 років він не проживав в Україні. Екс-нардеп подав до суду на рішення ЦВК, і 21 червня Шостий апеляційний адмінсуд зобов’язав ЦВК зареєструвати його кандидатом у нардепи по 93-му округу у Київській області, але ЦВК знову відмовилася. 5 липня Верховний суд остаточно заборонив його участь у виборах, не задовольнивши його апеляцію.