Депутати хочуть штрафувати мобільних операторів за спам-розсилки
9 грудня народні депутати з фракції УДАР внесли на розгляд комітетів Верховної Ради законопроект, яким пропонується введення штрафів для операторів і провайдерів за спам-розсилки. Метою такого законопроекту його автори називають захист абонентів мобільного зв’язку від спам-повідомлень і підвищення відповідальності операторів за це.
У тексті законопроекту зазначено, що спам пропонується визначати як електронні повідомлення, які без попередньої згоди абонента навмисно надсилаються на його кінцеве обладнання або на адресу будь-якої служби передачі повідомлень, пише «КоммерсантЪ-Украина».
У випадку якщо оператор допустить розсилку подібних повідомлень абоненту, його пропонують штрафувати на суму 30-40 неоподаткованих мінімумів громадян (510-680 гривень) за одного абонента. При повторній розсилці штраф повинен становити 850-1700 гривень. Оператор також буде зобов’язаний відшкодувати збиток, нанесений розсилкою. Однак методика його оцінки у законопроекті відсутня.
Самі ж оператори зазначають, що часто абоненти самі винні в отриманні спам-повідомлень. А оператори зі свого боку роблять все можливе, щоб захистити абонентів від цього.
За словами начальника відділу зв’язків з громадськістю компанії «МТС-Україна» Вікторії Рубан, абонентів часто вносять у небажані розсилки, оскільки вони самі залишають свій номер в анкетах магазинів та в інших відкритих джерелах інформації.
Директор з корпоративних зв’язків «Київстару» Михайло Шуранов зазначив, що усі оператори захищають свої мережі від зовнішніх загроз, однак зловмисники у відповідь удосконалюють власне програмне забезпечення. «Важливо також розрізняти, чиї саме дії є причиною спаму: оператора, абонента або зловмисників», - наголосив Шуранов.
В «МТС-Україна» і «Київстарі» вважають, що необхідно розробити механізм визначення винуватої сторони в цьому питанні, щоб оператори не ставали заручниками ситуації. Натомість в компанії «Астеліт» (ТМ life:)) вважають, що наявні правові акти регулюють усі питання, пов’язані з смс-розсилкою, і, відповідно, впроваджувати нові вимоги не потрібно.