Депутати ЛОР вимагають розслідувати інцидент з гудронами на Грибовицькому сміттєзвалищі

Львівська облрада звернулася до ГПУ, МВС та Мінекології через викачування токсичних гудронів з озер у Грибовичах

Компанію ТзОВ «Екоінвестгруп», яка з 25 листопада кустарним способом викачує гудрони, звинуватили у незаконній діяльності

Депутати Львівської облради вимагають у Генпрокуратури, МВС та Мінекології відреагувати на несанкціоноване викачування токсичних гудронів з Грибовицького сміттєзвалища. У прийнятому 5 грудня зверненні депутати ЛОР вказують, що компанія «Екоінвестгруп», працівники якої кустарним способом викачують з озер у Грибовичах кислі гудрони, працює без необхідних дозволів.

«ТзОВ «Екоінвестгруп» з 25 листопада і дотепер займається підігрівом кислих гудронів поблизу Грибовицького сміттєзвалища, зливанням рідкої фракції на грунт у напрямку села Грибовичі, внаслідок чого відбувається загоряння гудронів, утворюється токсичний їдкий дим чорного кольору, який поширюється на навколишні села. Рідка фракція кислих гудронів зливається в напрямку села Великі Грибовичі, внаслідок чого забруднюється грунт та підземні води», – йдеться у зверненні Львівської облради.

У документі також вказано, що фірма зареєстрована на окупованій території Луганської області і зараз працює без необхідних дозволів.

«Висновок державної екологічної експертизи на поводження з кислими гудронами, дозвіл на викиди забруднюючих речовин, ліцензія на поводження з кислими гудронами, належне обладнання для екологічно безпечної переробки чи утилізації кислих гудронів у підприємства відсутні. Небезпечні відходи підприємство станом на 1 грудня продовжувало зливати на грунт, спалювати, забруднюючи довкілля токсичними речовинами, створюючи загрозу довкіллю», – зазначають депутати.

Окрім цього депутати Львівської облради вказують, що нинішній директор ТзОВ «Екоінвестгруп» у 2015-2016 роках був причетний до крадіжки кислих гудронів, внаслідок якої стався прорив дамби озера з небезпечними відходами.

З огляду на це Львівська облрада звертається до Генпрокуратури, МВС та Мінекології відреагувати на ситуацію у Грибовичах.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері біля сміттєзвалища у Грибовичах місцеві мешканці виявили невідомих осіб, які кустарним способом викачували з озер кислі гудрони. Щоб вибрати гудрони, працівники «Екоінвестгруп» нагрівали озеро, що спричинило викиди диму у повітря. На місце інциденту викликали правоохоронців та працівників Держекоінспекції. Тоді ж представники компанії погодилися надати всі необхідні документи на свою діяльність.

Водночас, згідно з даними аналітичної системи YouControl, у вересні 2016 року ТзОВ «Екоінвестгруп» змінила місце реєстрації, то ж зараз підприємство зареєстроване не у Луганську, а в Сєвєродонецьку. Головний вид діяльності компанії – збирання небезпечних відходів. Власниками фірми є четверо мешканців Луганської області – Андрій Кислиця, Дмитро Кулінічев, Ганна Соболь та Олександр Дзонь.

Зазначимо, самі гудрони є шкідливими відходами, які небезпечні для здоров’я та довкілля, оскільки містять багато сірчаної кислоти. Втім, їх можуть красти, щоб спалювати, оскільки ці речовини мають високу тепловіддачу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук