Перший етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища триватиме до трьох років
У Львові компанія «Egis» презентувала проект відновлення полігону
Найважливіше у рекультивації сміттєзвалища – зрівняти гори відходів, сформувати купол та постійно виводити фільтрат із підніжжя полігону. Також фахівці мають забезпечити правильний збір, відведення та утилізацію газу звалища. Усе одразу не зроблять, тому проект поділили на стадії.
«Перший крок, який треба зробити – відновити форму сміттєзвалища. Мусимо перемістити сміття, щоби зробити схили полігону стабільними, менш крутими, бо зараз схили надто круті. Ми робимо це для стабільності, але також для того, щоби перейти до другого етапу – фінального покривного шару. Це геомембранний проникний шар, який ізолює сміття від довкілля», – розповів проектний менеджер компанії «Egis» Крістофер Раунд.
На реалізацію першої стадії рекультивації піде два-три роки. Починати будуть вже у 2018-му. Тим часом у місті вже визначились із концепцією переробного комплексу. На території ТЕЦ-2 зведуть завод, на якому застосують механіко-біологічну переробку. Тобто тут буде сміттєсортувальна лінія та установка для компостування органіки.
«Органічна частина після розділення потрапляє вже на потужності біологічної стабілізації. Ми вирішили використовувати аеробні тунелі компостування, які суттєво зменшують в об’ємі і біологічно стабілізують органічну частину», – сказав директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Така технологія, переконують фахівці, зменшить кількість відходів, які підлягають захороненню на 30%. Зараз у комунальному підприємстві «Зелене місто» допрацьовують технічні рішення і завдання. Наприкінці року вже хочуть розпочати передтендерний відбір компаній. Є близько 30 пропозицій від фірм з Італії, Польщі, Німеччини, Фінляндії та Словенії.
«У нашій групі є компанії, які виробляють обладнання для сортування відходів. Крім того, ми є проектантами і технологами, ми знаємо весь процес. Частину обладнання ми можемо придбати на ринку, але ми знаємо всю технологію. Для нас буде порівняно легко взяти участь у цьому процесі», – запевнив представник словенської компанії Rico Грега Верк.
До слова, участь у тендері можуть взяти ті компанії, які вже мають досвід будівництва більш ніж двох сміттєпереробних комплексів.