Депутати проголосували за державне фінансування політичних партій з 2017 року

Верховна Рада України

Верховна Рада має намір ввести фінансування політичних партій за рахунок коштів державного бюджету.

За прийняття за основу законопроекту №2123а проголосували 245 депутатів при мінімально необхідних 226, пише «РБК-Україна».

Згідно з ним, таке фінансування буде здійснюватися у формі щорічного держфінансування статутної діяльності партій, не пов'язаної з участю таких партій у виборах, і часткового відшкодування витрат партій на здійснення передвиборної агітації на виборах депутатів.

З метою запобігання нецільового використання бюджетних коштів, виділених на фінансування статутної діяльності партій, законопроектом пропонується ввести облік таких коштів на спеціально відкритих для цього рахунках партій в банках, заборонити перерахування таких коштів у виборчі фонди, а також наділити повноваженнями щодо контролю за законністю їх використання Рахункову палату і Національне агентство з питань запобігання корупції.

Право на отримання держфінансування статутної діяльності матимуть лише ті партії, які за результатами останніх виборів депутатів отримали не менше 3% голосів виборців.

Відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію буде здійснюватися у розмірі не більше ніж 100 тис. розмірів мінімальних заробітних плат.

Законопроектом пропонується обмежити розмір щорічних внесків на користь партій з боку юридичних та фізичних осіб (400 розмірів мінімальної заробітної плати для юридичних осіб та 100 мінімальних розмірів заробітної плати для фізичних осіб).

Крім того, законопроект посилює відповідальність за порушення фінансування політичних партій.

«Ще один великий крок вперед. Тільки що Верховна рада проголосувала в першому читанні закон про державне фінансування політичних партій. З усіх ініціатив за останні півроку - це один з найбільш системних кроків щодо знищення олігархічної гегемонії в політичному житті країни», - прокоментував у себе в Facebook прийняття закону нардеп Мустафа Найєм.

«Противниками закону виступили політичні динозаври, що прикриваються нестачею грошей у держбюджеті, щоб продовжити еру кишенькових депутатів і міністрів. Тому що насправді, кожна копійка, таємно виплачена політику, повертається в кишеню олігарха в десятикратному розмірі, але вже з державного бюджету», - написав він.

Як повідомлялося, раніше Рада прийняла за основу законопроект №2138а, який передбачає в державному бюджеті можливість фінансування політичних партій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук