Депутати зареєстрували законопроект про право лікаря відмовити в аборті

Активісти протестували у Києві проти законопроекту про аборти (8 квітня 2017 року)

До Верховної Ради внесли законопроект, який пропонує дозволити лікарям відмовлятися робити аборт «через міркування совісті, світоглядні чи релігійні переконання». Відповідний документ №6747 був зареєстрований у Раді 17 липня 2017 року, а 19 липня скерований на розгляд Комітету Ради з питань охорони здоров'я.

Серед його ініціаторів Павло Унгурян (Батьківщина), Микола Лаврик (Блок Петра Порошенка), Юрій Мірошниченко (Опозиційний блок), Олександр Кірш (Народний фронт), Олег Медуниця (Народний фронт), Юрій Тимошенко (Народний фронт), Ігор Лапін (Народний фронт), Михайло Головко (позафракційний), Олег Осуховський (позафракційний), Ігор Мосійчук (Радикальна партія Олега Ляшка), Оксана Білозір (Блок Петра Порошенка), Оксана Корчинська (Радикальна партія Олега Ляшка), Андрій Шипко (Відродження), Олександр Бригинець (Блок Петра Порошенка) та Іван Спориш (Блок Петра Порошенка).

Примітно, що з 15 ініціаторів вказаного законопроекту лише дві жінки.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що хоча, згідно із законодавством, жінка може здійснити аборт за бажанням до певного терміну вагітності, «це питання є дискусійним». Автори законопроекту посилаються на Декларацію щодо медичного аборту, ухвалену Всесвітньою медичною асамблеєю у 1970 році (зі змінами 1983 р.), згідно з якою, якщо лікарю не дозволяють призначати та виконувати аборт його переконання, він може відмовитися від цього, забезпечивши продовження надання медичної допомоги кваліфікованими колегами.

Зазначається також, що у резолюції ПАРЄ №1763 «Право на заперечення з міркувань совісті при наданні легальної медичної допомоги» сказано, що особа чи медична установа не можуть бути примушені, притягнені до відповідальності чи дискриміновані у будь-якій формі за відмову від виконання, надання, допомоги у здійсненні чи проведенні аборту.

Автори зазначають, що зважаючи на окремі випадки переслідування та звільнення з роботи лікарів, які відмовлялися здійснювати аборт, необхідно ухвалити відповідні правові норми, що унеможливлять подібні ситуації в майбутньому.

Законопроект також передбачає, що лікар зобов’язаний повідомити про свою відмову жінці в якомога коротший строк, надати всю необхідну інформацію про операцію та її наслідки, а також про медичного працівника чи заклад охорони здоров’я, де вона може отримати відповідні медичні послуги. Вимоги запропонованого законопроекту не застосовуються у випадках невідкладної медичної допомоги.

Нагадаємо, 8 квітня у центрі Києва під будівлею Верховної Ради близько 50 людей вийшли на акцію протесту проти заборони абортів в Україні. Приводом до акції став внесений до Верховної Ради депутатом Дмитром Голубовим законопроект, який обмежує право на проведення абортів.

Раніше ZAXID.NET писав, що згідно з соцопитуванням проведеним у червні, більшість українців не хочуть легалізації зброї та заборони абортів. Підтримали ідею заборони абортів чверть (23%) опитаних, 63% – не підтримали, а 14% – не визначилися з цим питанням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук