Держзамовлення до ВНЗ цьогоріч буде скорочено майже на чверть

Кількість абітурієнтів,що навчатимуться «на бюджеті», складе 212 388 осіб

Уряд ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2017 році» з загальними рекомендаціями щодо скорочення його обсягів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Повідомляється, що загальна кількість абітурієнтів, які зможуть навчатися державним коштом, у 2017 році складе 212 388 осіб. Це менше і показників, затверджених в 2016 році, на 20,7%.

Згідно з даними Мінекономрозвитку, будуть скорочені обсяги державного замовлення спеціальностей гуманітарного, соціального та правового профілів, зокрема: управління та адміністрування, право, соціальні та поведінкові науки.

Відзначено, що значна частина скорочення обсягів держзамовлення у 2017 році викликане припиненням набору абітурієнтів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст».

У той же час, постанова пропонує підвищити обсяги держзамовлення за спеціальностями, які готують фахівців технічного профілю, зокрема: транспорт, природничі науки, механічна інженерія, автоматизація та приладобудування.

Загалом, на фінансування держзамовлення в 2017 році виділено 23,7 млрд грн.

На підготовку фахівців з вищою освітою буде використано 22,1 млрд грн; на підготовку робітничих кадрів – 0,38 млрд грн; підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) – 1,16 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук