До Дня незалежності у Луцьку хочуть змінити радянські назви вулиць
Лучани звертаються до депутатів, щоб влада перейменувала вулиці з радянськими назвами. Про це під час прес-конференції повідомили депутати від партії «Батьківщина». Відтак депутати намагатимуться повернути вулицям їх історичну назву та спробують це зробити до Дня незалежності.
На прес-конференції секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт повідомив про звернення однієї з громадських організацій з вимогою перейменувати вулицю Котовського, інформує Волинська правда, «висловлюючи ту негативну історичну роль, яку відіграв для України відомий революціонер Григорій Котовський».
Сергій Григоренко, депутат від «Батьківщини», який очолив комісію з впорядкування назв вулиць у Луцьку, зауважив, що до очолюваної ним комісії входять депутати практично від усіх фракцій міської ради – «Свободи», «Фронту змін», Партії регіонів, «Нашої України». Крім того, до комісії ввійшли й експерти в галузі архітектури міста – головний художник Луцька Ярослав Матвіїв, головний спеціаліст відділу історичної спадщини Волинської ОДА Петро Троневич, головний хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар.
«Робота буде фахова», – запевнив журналістів Григоренко та зауважив, що в цьому році Україна святкуватиме вагому дату у житті нашої держави – 20 років від Дня незалежності. Тому сказав, що буде звертатися до колег-депутатів у міськраді, аби до цього свята у місті було перейменовану певну кількість вулиць.
Григоренко навів перелік вулиць, які потребують перейменування: у першу чергу ті, які «прославляють радянський лад, що залишився на смітнику історії», або носять імена «неоднозначних діячів» - вулиць Залізняка, Зої Космодем’янської, Клари Цеткін, Колгоспної, Котовського, Куйбишева, Курчатова, Молодогвардійської, Олега Кошового, Орджонікідзе, Паризької Комуни, Пролетарської, Радгоспної, Свердлової, Чапаєва, Щорса.
Луцький депутат зазначив, що вулицям потрібно повернути їх історичну назву, навівши приклад вулиці На Таборищі (колишня Чекістів, – ред.), де раніше був розташований військовий табір. Аби перейменовувати так, щоб була прив’язка до території, місцевості, національних героїв та пам’ятних дат.
Також Сергій Григоренко повідомив, що до роботи комісії будуть запрошені і краєзнавці Феодосій Мандзюк та Вальдемар Пясецький – автори ґрунтовної праці «Вулиці і майдани Луцька».