До Туреччини депортували першу групу нелегалів з Євросоюзу

СвітАндрій Стець, 4 квітня 20160

З 4 квітня людей без офіційного статусу біженця будуть депортувати в Туреччину, а з її території в Європу перевезуть стільки ж легальних, з уже оформленими документами, сирійців. Про це пише УНІАН.

Це відбувається згідно з двосторонньою угодою між Туреччиною та ЄС щодо міграційної кризи.

Їх будуть перевозити на поромах з порту Мітіліні на острові Лесбос у турецький порт Дікелі. На борту кожного мігранта буде супроводжувати поліцейський: влада боїться масових втеч. Мігранти не приховують, що в Туреччину плисти не хочуть.

Депортація загрожує тим людям, чиї заяви про надання притулку були визнані неприйнятними, і тих, хто не попросив захисту. Це стосується всіх мігрантів, які прибули до ЄС після 20 березня.
Це, в першу чергу, мігранти з Афганістану, Пакистану і Марокко. Одночасно з Туреччини в Євросоюз переселять таку ж кількість сирійців — обмін відбуватиметься один на одного.

На першому етапі протягом трьох днів, з 4 по 6 квітня, планується переселити 750 нелегальних біженців і мігрантів.

Одне з суден буде здійснювати по два рейси в день і перевозити 200 мігрантів в день, інше — один рейс з 50 мігрантами. Згідно з договором оренди, мігрантам і супроводжуючим їх поліцейським будуть запропоновані бутерброди, соки і вода.

Вартість повернення нелегальних іммігрантів будуть покриватися з бюджету Євросоюзу.

Як інформував ZAXID.NET, 20 березня набула чинності угода з врегулювання міграційного кризи між ЄС і Туреччиною. Зокрема, вона передбачає повернення до Туреччини незаконно прибуваючих через її територію до Європи громадян держав Близького та Середнього Сходу та Північної Африки, які не мають підстав для отримання притулку.

Водночас у Європарламенті уже заявили, що підписаний договір про врегулювання міграційної кризи, за якою Туреччина погодилася перекрити потік нелегальних мігрантів в ЄС, не є гарантією того, що Анкара отримає преференції або прискорить процес отримання членства в Євросоюзі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук