До Верховної Ради внесли законопроект про декретну відпустку для чоловіків

Законопроект передбачає рівні права батька та матері на відпустку

Депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроект про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку. Про це повідомив Офіс президента.

В Офісі президента запевняють, що ухвалення такого закону — це перший крок до виконання зобов'язань у межах міжнародного «Партнерства Біарріц», яке передбачає встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя.

Так, законопроект пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону про «Про відпустки». Тоді у законодавстві будуть закріплені такі права чоловіків:

  • на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);
  • на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;
  • рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на декретну відпустку. Тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Якщо мати є ФОПом чи самозайнятою особою, то це обмежує батька взяти декрет, бо жінка не перебуває у трудових відносинах і не має права на будь-яку відпустку.

До слова, законодавство передбачає право піти у декрет для чоловіків у 22 з 28 країн ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук