Дональду Туску вручили диплом почесного доктора Львівського університету

Диплом надає президентові Ради ЄС права професора університету та члена Вченої Ради

Головні новини Львова 20.02Юлія Девда, Ольга Гринько, 20 лютого, 13:16 914 0

У середу, 20 лютого, у Львівському національному університеті ім. Івана Франка Голові Європейської Ради Дональдові Туску вручили диплом почесного доктора.

В актовий зал вишу, де відбулося вручення, високопосадовець зайшов у чорній мантії. Урочисте засідання Вченої Ради, на якому були присутні проректори, професори, викладачі й студенти, розпочали з виконання двох гімнів: українського та європейського.

«Сьогодні вперше у стінах нашого університету прозвучали ці дві величні пісні. Символічно, що така знакова подія відбувається у дні п'ятої річниці після подій на вул. Інститутській. Хочу нагадати, що серед загиблих були й наші студенти, і викладачі, вони поклали життя за європейські цінності. Дональд Туск, який найдовше обіймає посаду Президента Європейської ради, на відміну від своїх попередників, прямо визнав російську агресію на території України. Впевнено це твердження прозвучало вчора і у Верховній Раді, а ще підкріпилось словами про те, що Європа не можлива без України. Дякуємо Вам за віру у нас!», – сказав у своїй промові ректор ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Мельник.

Фото Євгена Кравса, прес-служби ЛМР та ЛОДА

Після того, як Дональдові Туску вручили диплом почесного доктора, він виголосив інавгураційну промову.

«Хочу, щоби моє послання сягнуло вух та сердець і українців, і поляків... Львів є схожим містом, його століттями будували різні нації та релігії, він був справжнім синтезом багатьох культур. Львів і Ґданськ — сьогодні це два міста-символи, міста, де зайшов великий сигнал волі, свободи. Вони повинні стати провідниками поєднання для всіх українців і поляків. Ми маємо бути свідомими того, що разом зробили», – сказав Дональд Туск.

До слова, диплом почесного доктора наділяє Дональда Туска правами професора університету та члена Вченої Ради.

Після урочистого засідання Вченої Ради ЛНУ ім. Івана Франка Президент Ради ЄС відвідав Музей історії університету.

Нагадаємо, Голова Європейської Ради Дональд Туск прибув до Львова у вівторок, 19 лютого. Свій візит він розпочав із відвідин Ратуші. Також Президент Ради ЄС залишив свій підпис у Книзі почесних гостей міста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук