Джозеф Байден: США мають намір змусити Росію заплатити за агресію проти України

СвітЮлія Поліковська, 21 червня 20164040
Джозеф Байден: США мають намір змусити Росію заплатити за агресію проти України
Віце-президент США Джозеф Байден

Санкції щодо Росії повинні залишатися доти, доки вона не виконає свої зобов’язання за Мінськими угодами. Про це заявив віце-президент США Джо Байден, підбиваючи підсумки зовнішньої політики адміністрації Барака Обами і даючи рекомендації у сфері нацбезпеки для майбутнього президента США, повідомив «Голос Америки».

Одним з найбільш складних зовнішньополітичних питань Байден назвав відносини з Росією, які, за його словами, є «складним поєднанням посиленого стримування, стратегічної стабільності і необхідного співробітництва».

 «Разом з союзниками і партнерами, особливо - в Європі, США мають намір змусити Росію заплатити за її абсолютно відверту агресію проти України. Росія повинна виконати свої зобов’язання по Мінським угодами, і тут відступу бути не може. Санкції збережуться доти, поки вони (росіяни) цього не зроблять», – заявив Байден.

Разом з тим він зазначив, що успіх в боротьбі з корупцією в Україні та інших пострадянських країнах послабить можливості Росії впливати на ці країни.

«США допомагають Україні проводити економічні реформи і викорінювати корупцію – і це не легко», – сказав Байден, і додав, що «у всіх пострадянських країнах корупція носить хронічний характер». Але якщо переконати ці країни вилікуватися від цієї проблеми, то це позбавить Росію «серйозного зовнішньополітичного інструменту, який росіяни використовують так успішно».

Крім того, важливими напрямками в протидії російській агресії, за його словами, повинні стати зміцнення військового потенціалу НАТО, нарощування європейськими країнами оборонних бюджетів і підвищення енергетичної безпеки.

Разом з тим віце-президент США закликав збалансовано підходити до вибудовування відносин з сучасною Росією, наголосивши на необхідності зберігати вірність принципам і союзницьким відносинами в поєднанні з прагматизмом у відстоюванні власних інтересів.

«Йти на зближення з Путіним в ситуації нової російської агресії поставило б під питання відданість США єдиної, вільної і мирної Європи. Але неправильно і звертатися до інструкцій часів «холодної» війни, – зазначив Байден, і додав, що слід продовжувати співпрацю з росіянами там, де інтереси двох країн збігаються, а також координувати дії, з тим, щоб уникати можливих помилок на тлі розвитку військових технологій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук