Ефект Стільська. Що далі?

Світлана Блінова
Організаторка Lviv Media Forum, директорка ГО «Львівське Опілля»

Інші блоги автора

Львівське Опілля ініціює вивчення статусу всіх культурних, історичних об’єктів на території кількох ОТГ регіону – чи мають вони необхідні документи, чи є під належною охороною, чи мають межі?

Нам дуже прикро, що наша заява з вимогою до органів, які займаються захистом історичної спадщини, відреагувати на ситуацію в Дуброві – стала майданчиком образ і принижень.

Якщо довше:

Коли влягається курява емоцій.

Піднімаючи тему будівництва поблизу Стільського городища ми, відверто, не сподівались того резонансу, який вона згодом викликала.

Такий градус напруги і взаємних звинувачень точно не входив в наші плани.

Нам також дуже прикро, що дискусія в коментарях (в тому числі на нашій сторінці) перейшла всі можливі етичні межі.

Але ця ж історія підняла та загострила ряд фактів, які не можна далі ігнорувати:

Тема вивчення Стільського городища, як історичного об’єкта, не завершена і не оформлена в належний спосіб.

Звідси і непорозуміння щодо його історичної цінності, неоформлені документально межі, відсутність цивілізованого загосподарювання об’єктів городища (розваги для дітей, туалет, ресторан з місцевою кухнею, кемпінг тощо).

Ми дуже сподіваємось, що, принаймні, ця ситуація дозволить зрушити процес з місця і готові долучитись до нього своїми силами.

Зараз важливим є належно оформити документи Стілького городища та розробити план його розвитку, що дозволить посилити штат заповідника та виділяти бюджетні кошти на його облаштування.

З врахуванням інтересів місцевих мешканців.

Місцева громада не розуміє для чого ЇМ це все, і чому їхній спосіб загосподарювання об’єкту є гіршим від відсутності будь-якого загосподарювання.

Відкриття історичної пам’ятки не принесло в громаду ані відремонтованої дороги чи школи, ані можливості розвинути агротуристичний бізнес.

Безумовно таке розуміння не з’являється одразу. Уявіть собі, наскільки іншим було б ставлення місцевих мешканців до пам’ятки, якби починаючи зі шкільних років Городище асоціювалось би у них з історичними іграми на природі, квестами, конкурсами.

Що робить ГО «Львівське Опілля», аби сприяти розвитку цього регіону:

1. Спільно з ОТГ, які входять у Львівське Опілля (Тростянецька, Бібрська, Розвадівська, Давидівська) за кілька останніх місяців ми провели інвентаризацію всіх культурних, історичних, природних і просто потенційно цікавих об’єктів. І ми були вражені, скільки цікавого є так близько до Львова. Щиро дякуємо ОТГ, які надали повну інформацію про всі об’єкти.

2. Наступний крок – ми ініціюємо вивчення статусу та документів щодо всіє важливих історичних та культурних об’єктів. Чи є ще на території важливі об’єкти, які не є під належною охороною, без меж і статусу? Якщо є – треба братися за їх належне оформлення.

3. Ми запускаємо за кілька тижнів нові, дивовижно красиві і цікаві маршрути. Ми будемо це робити тільки у співпраці з мешканцями, які розумітимуть переваги екотуризму для їх громад. Запускаючи маршрути ми також подбаємо, щоб на його старті і в кінці була вбиральня, визначене місце паркінгу та належне ознакування.

Ми будемо раді співпраці з активістами, які хочуть долучитися до співпраці.

Закинутий храм в лісі на шляху одного з наших майбутніх маршрутів

Команда ГО «Львівське Опілля»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук