Ефект Стільська. Що далі?
Інші блоги автора
- Як мешканка проспекту Чорновола, я за бульвар 30 жовт, 13:03
- Лімузинове фіаско 24 серп 2023, 15:07
- Як «вибити» гроші на ремонт дороги в селі? Інструкція 24 бер 2021, 14:20
Львівське Опілля ініціює вивчення статусу всіх культурних, історичних об’єктів на території кількох ОТГ регіону – чи мають вони необхідні документи, чи є під належною охороною, чи мають межі?
Нам дуже прикро, що наша заява з вимогою до органів, які займаються захистом історичної спадщини, відреагувати на ситуацію в Дуброві – стала майданчиком образ і принижень.
Якщо довше:
Коли влягається курява емоцій.
Піднімаючи тему будівництва поблизу Стільського городища ми, відверто, не сподівались того резонансу, який вона згодом викликала.
Такий градус напруги і взаємних звинувачень точно не входив в наші плани.
Нам також дуже прикро, що дискусія в коментарях (в тому числі на нашій сторінці) перейшла всі можливі етичні межі.
Але ця ж історія підняла та загострила ряд фактів, які не можна далі ігнорувати:
Тема вивчення Стільського городища, як історичного об’єкта, не завершена і не оформлена в належний спосіб.
Звідси і непорозуміння щодо його історичної цінності, неоформлені документально межі, відсутність цивілізованого загосподарювання об’єктів городища (розваги для дітей, туалет, ресторан з місцевою кухнею, кемпінг тощо).
Ми дуже сподіваємось, що, принаймні, ця ситуація дозволить зрушити процес з місця і готові долучитись до нього своїми силами.
Зараз важливим є належно оформити документи Стілького городища та розробити план його розвитку, що дозволить посилити штат заповідника та виділяти бюджетні кошти на його облаштування.
З врахуванням інтересів місцевих мешканців.
Місцева громада не розуміє для чого ЇМ це все, і чому їхній спосіб загосподарювання об’єкту є гіршим від відсутності будь-якого загосподарювання.
Відкриття історичної пам’ятки не принесло в громаду ані відремонтованої дороги чи школи, ані можливості розвинути агротуристичний бізнес.
Безумовно таке розуміння не з’являється одразу. Уявіть собі, наскільки іншим було б ставлення місцевих мешканців до пам’ятки, якби починаючи зі шкільних років Городище асоціювалось би у них з історичними іграми на природі, квестами, конкурсами.
Що робить ГО «Львівське Опілля», аби сприяти розвитку цього регіону:
1. Спільно з ОТГ, які входять у Львівське Опілля (Тростянецька, Бібрська, Розвадівська, Давидівська) за кілька останніх місяців ми провели інвентаризацію всіх культурних, історичних, природних і просто потенційно цікавих об’єктів. І ми були вражені, скільки цікавого є так близько до Львова. Щиро дякуємо ОТГ, які надали повну інформацію про всі об’єкти.
2. Наступний крок – ми ініціюємо вивчення статусу та документів щодо всіє важливих історичних та культурних об’єктів. Чи є ще на території важливі об’єкти, які не є під належною охороною, без меж і статусу? Якщо є – треба братися за їх належне оформлення.
3. Ми запускаємо за кілька тижнів нові, дивовижно красиві і цікаві маршрути. Ми будемо це робити тільки у співпраці з мешканцями, які розумітимуть переваги екотуризму для їх громад. Запускаючи маршрути ми також подбаємо, щоб на його старті і в кінці була вбиральня, визначене місце паркінгу та належне ознакування.
Ми будемо раді співпраці з активістами, які хочуть долучитися до співпраці.
Закинутий храм в лісі на шляху одного з наших майбутніх маршрутів