Екс-посли США назвали критично важливі реформи для України

СвітАндрій Стець, 8 березня 20183700
Учасники Friends of Ukraine Network вважають, що Україні слід рішучіше боротися з корупцією

«Американська мережа друзів України», до якої входять екс-посли і експерти США, озвучили критично важливі реформи, які необхідно здійснити в Україні. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на заяву ініціативи Friends of Ukraine Network, опубліковану на сайті недержавного «Фонду Україна-США».

Заяву підписали колишні посли США в Україні Вільям Міллер, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор і експерти різних організацій.

«Ми (Friends of Ukraine Network, - ред.) аплодуємо Україні за те, що вона зробила більше реформ у багатьох галузях за останні чотири роки, ніж за попередні два десятиліття, але їй потрібно проявити міцніше лідерство, більше зусиль і відданості в боротьбі з всеосяжною давно існуючою корупцією в державній і приватній сферах», – йдеться у заяві.

Екс-посли і експерти США відзначили, що незважаючи на створення нових антикорупційних органів, у тому числі НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та НАЗК, їх структури залишаються незавершеними, роботі цих органів чинять перешкоди, антикорупційні активісти зазнають несправедливості та переслідувань.

У своїй заяві вони також закликала Верховну Раду й уряд України до негайних і термінових дій у створенні незалежного спеціалізованого антикорупційного суду в повній відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії та умов програми МВФ.

Екс-посли США закликали підтримувати, а не підривати роботу НАБУ і САП, реформувати НАЗК і оновити його керівництво, щоб забезпечити повний і ефективний контроль за перевіркою стану українських чиновників. Поряд з цим, положення антикорупційного закону, яким вимагається від фізичних осіб і організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, подавати щорічні декларації про майно, екс-посли й експерти запропонували скасувати.

Крім того, експерти закликають скасувати або обмежити недоторканність депутатів таким чином, щоб зробити можливим законне кримінальне переслідування злочинів, особливо в корупційних справах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук