Верховна Рада прийняла за основу законопроект Порошенка про антикорупційний суд

Депутати підтримали президентський законопроект про антикорупційний суд

Верховна Рада України в першому читанні схвалила законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд». Відповідне рішення підтримали 282 нардепа, передає «РБК-Україна».

«Проект закону спрямований на визначення засад організації та діяльності Вищого антикорупційного суду і спеціальних вимог до суддів цього суду та гарантій їх діяльності», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, який вніс до парламенту президент України Петро Порошенко.

Згідно з документом, юрисдикція Вищого антикорупційного суду буде поширюватися на всю територію України. Його завданням є здійснення правосуддя відповідно до визначених законом принципів і процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства і держави від корупційних та пов'язаних з ними злочинів.

Суддею Вищого антикорупційного суду може стати громадянин України, не молодший 35 років. Кандидат повинен мати досвід професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби з корупцією, а також відповідати іншим вимогам, зазначеним у документі.

Не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду особи, які упродовж десяти років, що передують призначенню, працювали (проходили службу) в органах прокуратури, внутрішніх справ України, Національної поліції України, Державному бюро розслідувань, інших правоохоронних органах (органах правопорядку), податковій міліції, Службі безпеки України, митних органах, Національному антикорупційному бюро України, обіймали політичні посади, мали представницький мандат; які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

До слова, у парламенті зареєстровані чотири законопроекти про антикорупційний суд, один із них – президентський. Крім того, зареєстрований супутній законопроект про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з ухваленням закону «Про вищий антикорупційний суд».

Раніше Міжнародний валютний фонд наголошував на важливості невідкладного схвалення закону про антикорупційний суд в Україні, і «щоб при цьому під час його розгляду в парламенті були враховані поправки, необхідні для приведення остаточного тексту закону в повну відповідність із передбаченими програмою зобов’язаннями і рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи».

Нагадаємо, 23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд». 21 грудня Верховна Рада відкликала депутатський проект про Антикорупційний суд. Відкликання цього закону було необхідне для того, щоб президент міг внести законопроект про Антикорупційні суди. Тоді президент України публічно звернувся до Верховної Ради, щоб парламент прийняв це рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук