Експерти пояснили, що означає введення воєнного стану у країні

Зараз країна вже в напіввоєнному стані, те що відбувається на Донбасі - це вже більше, ніж АТО

Воєнний стан має створити кращі умови для захисту країни

Попри порушення режиму тиші й відсутність натяку на те, що бойовики виконуватимуть мінські домовленості, воєнний стан в Україні впроваджувати не квапляться. Про його впровадження за умови, якщо в Україні не буде встановлено мир, заявляв раніше президент Петро Порошенко. 

Між тим, у Генштабі заявили, що поки що підстав для його введення не бачать, повідомила ТСН.

Закон України свідчить, що воєнний стан - це особливий правовий режим, який запроваджують у разі збройної агресії. Це не диктатура і не тотальна влада військових, а тому лякатися його не потрібно.

Зазначається, що воєнний стан має створити кращі умови та максимально мобілізувати зусилля, щоби відбити ворога та зберегти країну.

Загалом обмежень може бути кілька - комендантська година, обмеження пересування, контроль засобів масової інформації. Громадян можуть просити побудувати для війни захисні споруди, авто можуть забрати для потреб фронту, а в квартиру заселити військових або евакуйованих.

Основний перелік обмежень, які впливатимуть на мирне життя громадян:

  • Трудова повинність: кожен, хто може тримати лопату, працюватиме;
  • Усе, що є в державі, державне, приватне, комунальне, працюватиме на армію та оборону;
  • Комендантська година;
  • Обмеження свободи пересування;
  • Перевірка документів, авто, квартир і жодної відмови;
  • Табу на страйки і перевибори;
  • Заборона політичних партій і громадських організацій, що дестабілізують ситуацію в країні;
  • Продаж зброї та алкоголю – заборонено;
  • В разі необхідності, примусова евакуація з прифронтових зон;
  • Контроль засобів масової інформації.

Які обмеження впроваджувати, чи всі, чи частково, вирішуватимуть залежно від ситуації. Воєнний стан навіть не означає повну мобілізацію, якщо в цьому немає потреби.

Як зазначалося, у Генштабі поки не бачать підстав для введення воєнного стану, однак колишній заступник керівника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко переконує, що наразі ми вже в напіввоєнному стані.

«Вже за рішенням Верховної Ради ми використовуємо важку зброю і на Донбасі воюють Збройні сили, тому це вже більше, ніж АТО», - зазначив він.

Романенко впевнений, що воєнний стан дасть змогу навести лад і краще координувати дії військових та добровольчих батальйонів.

«Якщо вводиться воєнний стан, то старший військовий начальник ЗСУ стає старшим для всіх районів, і він керує усім. Якщо інші міністри хочуть керувати своїми структурами, то це через нього», - запевняє Романенко.

Серед негативних моментів воєнного стану експерти називають щонайменше два - захід не зможе допомагати Україні зброєю та фінансами, але воєнний час запроваджують на певний період, допоки оборона не буде зміцнена і ці гроші буде куди вкладати.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив, що введе воєнний стан по всій Україні, якщо не буде досягнуто миру на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук