Експерти запідозрили Дубілета у маніпуляціях з підрахунком кількості українців
За твердженням фахівців, Дубілет просто помножив дані Держстату на 0,888, хоча сам міністр заявляв, що для цього використовувалися три методики
До теми
Громадська організація «Український центр суспільних даних» з’ясувала, що дані про кількість фактичного населення України, яку провів і оприлюднив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, був зроблений простим множенням на 0,888 цифр Державної служби статистики.
Експерти вирішили порівняти, наскільки віково-статева структура населення, представлена в оцінці Дубілета, корелює з даними, опублікованими на сайті Державної служби статистики.
Як виявилося, всі вікові групи мали практично однакове співвідношення – близько 88,8%.
Тоді експерти спробували самі сформувати віково-статеві групи. Для цього дані Держстату в кожній віковій групі (0, 1, 2, 3 роки і так далі) помножили на 0,888. Результати округлили до сотень, підсумували - і отримали ті самі дані, що й у Дубілета.
Зазначимо, що такий експеримент може повторити кожен охочий, оскільки відповідну табличку експерти розмістили у відкритому доступі.
Також додамо, що станом на вечір вівторка, 4 лютого, сайт організації припинив роботу – ймовірно, через великий наплив відвідувачів. Відтак своє дослідження «Центр суспільних даних» опублікував у Facebook.
Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет вранці у середу, 5 лютого, назвав такі висновки «Українського центру суспільних даних» проплаченим фейком, який, як припускає Дубілет, розганяють люди, чию схему на сотні мільйонів гривень уряд нещодавно викрив і готує з цього приводу матеріали до ДБР.
«Чому дані “ялинки” за даними Держстату і за даними, які ми дістали з електронних реєстрів, майже повністю збіглися? Тому що Держстат свою ялинку вів так само на підставі електронних реєстрів. Як тільки хтось помирає або народжується – Держстат відображає це в своїй ялинці», – пояснив Дубілет збіг даних і порадив не шукати у цьому сенсацій.
Додамо, що за оцінкою Дубілета, в Україні проживає 37 млн 289 тис. людей. Дубілет стверджував, що підрахунок фактичного населення України проходив за трьома методиками: визначенням кількості абонентів мобільного зв’язку, аналізом даних держреєстрів і даних Державної служби статистики. Таким чином, зі слів міністра, вдалося порахувати кількість фактичного населення, але – без урахування жителів окупованих територій Криму і Донбасу.