Естонія створила комісію з визначення збитків від радянської окупації

СвітАндрій Стець, 30 грудня 20162170

Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу створив комісію з розробки рекомендацій щодо оцінки збитків від радянської окупації. Наразі члени комісії з’ясовують методику, яку використовували інші держави для оцінки втрат від окупації, повідомляє естонське видання ERR.

«Багато держав підраховували збитки від окупації, і це робили не тільки країни, а й малі народи, якщо подумати про всі вимоги корінних народів до колишніх імперій. У цьому сенсі, світовий досвід є», — сказав голови комісії Тоомас Хійо.

Як йдеться у повідомленні, у жовтні 2016 року Урмас Рейнсалу разом зі своїми колегами з Латвії і Литви підписав меморандум про співпрацю, довгостроковою метою якого є розробка єдиного позову до Росії про відшкодування збитків.

Однак міністр закордонних справ Свен Міксер позов до Росії не вважає за потрібне.

«Естонська держава не має наміру подавати вимоги про відшкодування збитків від окупації Росії. Швидше за все, ініціатива і надалі розглядатиметься лише від міністра юстиції. Так що я вважаю, що позиція уряду в цілому, така ж, як і рік тому» , — прокоментував Міксер.

Раніше велика робота з підрахунку збитку Естонії від окупації закінчилася в 2005 році, коли займалася вивченням репресій державна комісія опублікувала резюме «Білої книги». У її створенні взяли участь спеціалісти різного профілю, які оцінили людські, культурні та економічні втрати країни від окупації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук