Фонд держмайна готує новий законопроект про приватизацію

Фонд держмайна готує новий законопроект про приватизацію
фото ФДМУ
ФДМУ, Мінекономіки і консалтингова компанія Baker McKenzie готує новий законопроект про приватизацію

Фонд державного майна України (ФДМУ) разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, а також за підтримки консалтингової компанії Baker McKenzie закінчує роботу над новим законопроектом про приватизацію і незабаром представить його Кабінетові міністрів України. Про це йдеться на сторінці ФДМУ у Facebook.

Як зазначається, основною метою законопроекту є впровадження передових світових практик у процедуру продажу державних активів, а також запуск масової приватизації. При цьому у фонді розраховують значно спростити процедуру приватизації невеликих об'єктів. «Наприклад, не вимагати від потенційного покупця гаражу за 1000 грн. купу довідок про походження коштів і дівоче прізвище матері. Всі чули про Prozorro? Беремо цю платформу за основу, максимально спрощуємо всі процеси і - ласкаво просимо до системи Prozorro. Продажі, де купити державну власність буде так само просто, як товар на OLX чи в Amazon», - йдеться у повідомленні.

Також новий законопроект має на меті регламентувати процедуру залучення всесвітньо відомих інвестиційних радників до продажу великих об'єктів. «Він витрачатиме зусилля на пошук покупців і формує пропозицію стартової ціни. Чому ми впевнені у тому, що радник допоможе? Тому що він фахівець в тій сфері, об’єкт з якої ми виставляємо на продаж. Радник також може запропонувати варіанти приватизації того чи іншого активу (аукціон, IPO тощо)», - зазначили автори законопроекту.

Нагадаємо, надходження до державного бюджету України від приватизації за підсумками 2016 року становлять 188,9 млн грн, що на 24,8% більше, ніж у 2015 році. Згідно з Бюджетним кодексом, від приватизації у 2016 році ФДМУ мав направити до бюджету 17,1 млрд грн. Однак велика приватизація в 2016 році провалилася через невдалий конкурс з продажу Одеського припортового заводу. На участь в аукціоні з приватизації підприємства зі стартовою ціною 5,16 млрд грн не подав заявку жоден інвестор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук