ФСБ намагалася завербувати українського дипломата

СвітВолодимир Пиріг, 22 червня 20164440

У Москві спецслужби Росії намагалися завербувати одного з працівників шифрувального підрозділу українського посольства, повідомив у середу прес-центр Служби безпеки України.

Російська спецслужба діяла через однокурсника дипломата, з яким він навчався у військовому училищі, а на сьогодні є полковником запасу Збройних Сил Росії. ФСБ тиснула на нього, проводила бесіди, щоб змусити звернутися до українського дипломата з пропозицією про конфіденційну співпрацю.

Російські спецслужби за згоду пропонували вирішити питання з приватизацією майна дипломата у тимчасово анексованому Криму та сприяти перевезенню родини до Росії, а у разі відмови погрожували створити умови для мобілізації його сина до лав Збройних сил України з подальшим його направленням до району проведення антитерористичної операції. Перевірка СБУ виключила наявність такої можливості у російської спецслужби.

Дипломат після інструктажу української контррозвідки відмовився від подальших контактів та обговорень стосовно запропонованої «співпраці».

В СБУ зазначили, що забезпечили захист родини дипломата, якого намагалася завербувати російська ФСБ та організували його повернення до України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук