Газета «Вести» «від’єднала» Крим від загальної площі України

ЗМІ виявили, що в матеріалі газети «Вести» під назвою «24 приводи пишатися Україною», який присвячений майбутньому Дню Незалежності, є пункт, який показує, що газета не вважає окупований Росією Крим українською територією.

«Найбільша в Європі. Україна - найбільша країна в Європі, чия територія повністю розташована в Європі. Площа нашої країни становить 576604 кв. км. Після нас в рейтингу йде Франція – 547030 кв. км. До речі, в Україні – в Закарпатті, в Рахівському районі, – знаходиться географічний центр Європи. Він встановлений в 1887 році за допомогою вимірювань», – йшлося в матеріалі. Помилку виявило профільне видання «Дуся».

«Уважний читач зверне увагу, що територія України, яку навела газета – це урізаний її варіант, без урахування території Криму. Згідно з Вікіпедією, разом з півостровом Україна займає площу 603 549 квадратних кілометрів і донині володіє цією ж площею, оскільки анексію Криму не визнають ні Україна, ні світове співтовариство. Цікаво, що у журналістів газети інша думка», – пише видання.

Головний редактор сайту vesti-ukr.com Катерина Терехова принесла вибачення читачам і запевнила, що помилка на сайті вже виправлена. На момент публікації інформації на ZAXID.NET «Вести» і справді відредагували матеріал.

У свою чергу, виконувач обов'язків головного редактора «Вестей» Оксана Омельченко пообіцяла, що в газеті офіційні вибачення редакції з'являться у вівторок.

«Це дуже неприємна технічна помилка. У тексті стояло дві цифри: площа де-юре і де-факто, але в підсумку друга цифра випала. Наші офіційні вибачення скоро з'являться на сайті, а у вівторок – у газеті», – повідомила Омельченко.

До слова, у матеріалі на сайті площа «де-юре» і «де-факто», як це нібито мало бути за задумом журналістів, відсутня, вказана лише юридична площа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук