Голова ЛОДА передав у власність громаді УГКЦ колишній костел Св. Казимира

Досі храм належав Міністерству внутрішніх справ України

СуспільствоАндрій Дрозда, 26 квітня 201913800
Храм також працює як музей сакрального мистецтва

Голова ЛОДА Олег Синютка своїм розпорядженням передав у власність релігійній громаді Української Греко-Католицької Церкви парафії Блаженного Климентія Шептицького колишній костел Святого Казимира на вул. Кривоноса,1. Відповідне розпорядження опублікували на сайті ЛОДА.

У тексті розпорядження зазначено, що 28 січня 2019 року згідно з наказом МВС України будівля перейшла до сфери управління ЛОДА.

Костел Св. Казимира у Львові збудували у 1630 році для чернечого ордену реформатів. Перша будівля була дерев’яною і згоріла в 1648 році під час облоги Львова військами Богдана Хмельницького. Новий мурований костел та монастирські приміщення збудували у 1664 році.

Від 1783 року в приміщенні костелу та монастиря діяв дитячий сиротинець, а у 1950-1970 рр. в будівлі сиротинця розмістили трудову колонію для неповнолітніх дівчат, а в колишньому костелі функціонувала школа міліції.

Від 2007 року у будівлі храму відновились богослужіння релігійної громади УГКЦ парафії Блаженного Климентія Шептицького. Храм також працює як музей сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук