Ліквідована львівська парафія УГКЦ збирається на служби зі священиком невідомої конфесії

Щоби передати спірну церкву державі, а згодом – римо-католицькій церкві, потрібно скасувати статут церковної громади

Головні новини Львова 07.03Ірина Панчишин, 7 березня 2019, 18:24 3698 4

Православна церква України відмовилась приймати до себе громаду храму Стрітення Господнього, що на вул. Винниченка, 30а. Раніше ця парафія входила до УГКЦ. Однак у лютому Львівський митрополит скасував її. Через те, що парафіяни відмовились ділити свій храм із сусідами – римо-католиками. Як одна парафія ледь не спричинила відразу кілька конфліктів, та як представники різних конфесій шукають порозуміння – далі у сюжеті.

Відео, яке оприлюднили днями у соцмережах, спричинило скандал. У храмі проводить службу православний священик. А згодом єпископ Православної церкви України владика Яків спілкується з парафіянами про приєднання до православної церкви. Вже наступного дня офіційний речник ПЦУ заперечив перехід львівської ліквідованої УГКЦ парафії у своє підпорядкування.

Чому православний священик прийшов служити не у свій храм тепер з’ясовують у львівській єпархії.

«Він має мені пояснення написати, хто його кликав. Поїде декан на парафію, яку він очолює, доведе це до людей, будемо з’ясовувати», – пояснив керуючий Львівською єпархією ПЦУ Митрополит Макарій.

Цей храм 17 років ділили римо- та греко-католики. Втім восени, через постійні сварки між ними, митрополит УГКЦ Ігор Возьняк відкликав свого священика. Після цього греко-католицька громада взагалі перестала пускати до церкви римо-католиків. Відтак митрополит Львівський ліквідував парафію храму Стрітення Господнього.

«Оскільки наші можливості вичерпалися, ми з цього конфлікту вийшли задовго до того. Ми не бажали бути втягнені в конфлікт, який з релігійного непорозуміння переростав у конфлікт, який мав тенденції набрати обрисів політичних», – пояснив синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ о. Юстин Бойко.

Громаді церкви ще раніше пропонували залишити цей храм, а на служіння ходити у сусідній.

«Я можу зробити ще і другу літургію спеціально для них. Так, як вони там мали – о 12 годині літургію, щоб вони собі приходили. Тим більше, що там небагато людей є», – розповів настоятель храму Блаженного Климентія Шептицького о. Себастіан.

Повернути цей храм собі хоче римо-католицька церква. Адже колишній костел Матері Божої Громничої розташований відразу біля адміністративного центру римо-католиків.

«Ми знаємо, що Святий престол попросив щоби Ієрархія УГКЦ передала цей костел римо-католикам. І архиєписком Возьняк зробив перші кроки, розв’язав цю громаду – тепер він мусить переписати цей костел на баланс своєї архидієцезії, а пізніше передати на римо-католицьку єпархію», – додав архиєпископ-митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький.

Право власності на храм має церковна громада. У неї і ключі. Люди збираються тут тричі на тиждень. У середу мав правити отець Іван, який назвав себе позаконфесійним священиком. Але коли побачив журналістів, його плани змінились.

«Я зараз виїжджаю. Служити не мав. Люди приходять, моляться», – сказав отець Іван.

Керівник громади Ігор Барановський розповідає: церкву парафіяни віддавати не збираються. Мовляв, вклали у нього чимало коштів і своєї праці.

«Молитися Богу – то не є якась проблема. Будемо бачити, чи запрошувати щораз інших священиків. Ми просто шукаємо виходу. Ми вже три місяці так, маємо певний досвід. Будемо далі боротися», – запевнив керівник церковної громади Ігор Барановський.

Службу у середу таки відправили. Щоправда, спершу попросили журналістів покинути храм, а двері закрили на ключ.

До слова, щоби передати спірну церкву державі, а згодом – римо-католицькій церкві, потрібно скасувати статут церковної громади. Це може зробити міністерство культури за поданням обласної адміністрації. Там цієї ситуації поки що не коментують.

Нагадаємо, як писав раніше ZAXID.NET, церква Стрітення Господнього на вул. Винниченка, 30а уже більше трьох місяців перебуває без настоятеля. Близько 17 років храм спільно використовували римо-католики та греко-католики. Між парафіянами постійно відбувалися сварки, і восени 2018 року митрополит Львівської архиєпархії УГКЦ Ігор Возняк відкликав з храму свого священика. Після цього греко-католики забрали ключі від храму і перестали пускати туди римо-католиків. Наприкінці лютого 2019 року УГКЦ ліквідувала парафію храму Стрітення Господнього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук