ПЦУ заперечила перехід львівської ліквідованої УГКЦ парафії у своє підпорядкування

Митрополит Епіфаній особисто запевнив, що ПЦУ не прийматиме парафію Стрітення Господнього

ПЦУ заперечила перехід львівської ліквідованої УГКЦ парафії  у своє підпорядкування
фото Wikimapia
Храм Стрітення господнього у центрі Львова уже більше трьох місяців без настоятеля

Православна церква України не приймала рішення про прийом ліквідованої УГКЦ парафії церкви Стрітення Господнього, що на вул. Винниченка, 30а у Львові. Питання переходу ліквідованої парафії церкви Стрітення Господнього обговорювалось під час засідання синоду Української православної церкви 4 березня. Про це ZAXID.NET повідомив керівник інформаційного правління архієрей Православної церкви України Євстратій Зоря.

Нагадаємо, рішення про перехід до ПЦУ парафіяни церкви нібито прийняли під час зборів у неділю, 3 березня. Про перехід парафії до ПЦУ ZAXID.NET повідомив керівник організації парафіян Ігор Барановський, але він відмовився повідомляти будь-які деталі.

Наступного дня один із парафіян церкви Олександр Василюк оприлюднив відео з недільного збору громади церкви Стрітення Господнього. На відео видно, що під час зборів парафіян у церкві був присутній архієрей Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ владика Яків (Макарчук). Під час свого виступу владика Яків спілкується з парафіянами про перехід до православної церкви та представляє їм отця Михайла, який провів у церкві службу.

«Ось отець Михайло, якщо даєте згоду, отче [звертається до отця Михайла, на що він схрещує руки, відмовляючись]...Святе місце пустим не буде. Не хоче він– буде другий, третій, десятий. Він [отець Михайло] в душі хоче, але ще не знає як вчините ви з ним і як будуть далі розгортатися події… Ви бажаєте, ви хочете бути православними, і не ви перші», – звернувся до парафіян отець Яків.

Водночас Євстратій Зоря запевнив у розмові із ZAXID.NET, що отець Яків, попри те, що був присутній на зборах парафіян, не приймав жодного рішення про прийом цієї парафії до ПЦУ. За словами Євстратія Зорі, присутність отця Якова була неправильно протрактована парафіянами. Цю ситуацію сьогодні обговорювали під час синоду ПЦУ.

«За його [отця Якова] словами, його просто запросили прийти подивитися. Він цю парафію не приймав і ніяких рішень не робив, тим більше, що це не є територія, на якій він може здійснювати якусь канонічну діяльність. У Львові є дві єпархії, які належать до нашої церкви: одну єпархію очолює митрополит Макарій, іншу – митрополит Димитрій. На засіданні синоду 4 березня вони заявили, що цієї громади не приймали. Тому присутність архієпископа Якова у цьому храмі була якимось чином використана для того, щоб мати певний інформаційний привід», – заявив Євстратій Зоря.

За словами Євстратія Зорі, предстоятель ПЦУ митроплит Епіфаній особисто заявив про неможливість прийняти ліквідовану парафію Стрітення Господнього до православної церкви.

«Наша церква перебуває у взаємодії із УГКЦ і РКЦ. Мені відомо, що митрополит Епіфаній особисто запевнив, що у цю ситуацію наша церква втручатися не буде. Тобто незважаючи на виявлене бажання членів громади, яке для нас стало несподіванкою, враховуючи всі супутні обставини, до Православної церкви України ця громада не може бути прийнята», – зазначив Євстратій Зоря.

Як писав раніше ZAXID.NET, церква Стрітення Господнього на вул. Винниченка, 30а уже більше трьох місяців перебуває без настоятеля. Близько 17 років храм спільно використовували римо-католики та греко-католики. Між парафіянами постійно відбувалися сварки, і восени 2018 року митрополит Львівської архиєпархії УГКЦ Ігор Возняк відкликав з храму свого священика. Після цього греко-католики забрали ключі від храму і перестали пускати туди римо-католиків. Наприкінці лютого 2019 року УГКЦ ліквідувала парафію храму Стрітення Господнього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук