Голова МЗС Польщі сподівається на врегулювання історичної суперечки з Україною
До теми
- Польська опозиція готує альтернативу закону про Інститут нацпам’яті ZAXID.NET
- УІНП заявив про небезпеку для українських істориків під час перебування у Польщі ZAXID.NET
- Президент Польщі підписав резонансний закон про Інститут національної пам'яті ZAXID.NET
- Верховна Рада відреагувала на польський закон «про бандеризм» ZAXID.NET
Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович висловив надію на те, що історичну суперечку з Україною буде врегульовано. Про це він заявив після зустрічі з головю МЗС Естонії у Варшаві, інформує «Радіо Польща».
Яцек Чапутович зазначив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправки до закону про Інститут національної пам'яті. Міністр закордонних справ сподівається, що суперечку вдасться залагодити на зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України, яка повинна відбутися наступного тижня.
«Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні ми отримали цьому підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносинах між нашими країнами, ми також маємо намір домогтися дозволу з боку української влади на проведення ексгумаційних робіт», – сказав міністр.
Зауважимо, що у минулому році Україна заборонила польському Інституту нацпам’яті проведення ексгумації на своїй території. Міністерство закордонних справ Польщі, в свою чергу, як інформували ЗМІ, заборонило в'їзд до Польщі для ряду українських чиновників, що відповідають за історичну політику.
Заява голови МЗС Польщі прозвучала на тлі похолодання в українсько-польських відносинах, яке було викликане новим польським законом про Інститут національної пам’яті. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни, що передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду «бандерівської ідеології», а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччини, військових злочинах або злочинах проти людяності.
За використання словосполучення «польський табір смерті» при описі концтаборів, що містилися на території окупованої Польщі, будь-якого громадянина країни, а також іноземця, може бути засуджено до сплати штрафу або тюремного ув'язнення на термін до трьох років.
Верховна Рада України на засіданні 6 лютого засудила нововведення закону про ІНП у Польщі і закликала Анджея Дуду не підписувати його.