ГПУ: Рішення Євросуду не веде до звільнення Тимошенко
Рішення Євросуду з прав людини не вимагає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це Генеральний прокурор України Віктор Пшонка сказав в інтерв'ю телеканалу "Інтер" 2 травня.
"Євросуд визнав, що сам факт того, що Тимошенко була політичним діячем, не доводить її політичного переслідування, тобто суд вказав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика", - сказав генпрокурор.
"Висновок і роз'яснення таке: це рішення Європейського суду не веде до звільнення Тимошенко, не вимагає її звільнення", - підкреслив він.
Що стосується безпосередньо можливості звільнення Тимошенко, після рішення ЄСПЛ, то, як зазначив генпрокурор, питання звільнення і неправового вироку Європейський суд не розглядав.
За словами генпрокурора, те, що описувала Тимошенко про неналежні умови її утримання, про відеоспостереження, про відсутність медичної допомоги, не підтвердив Європейський суд.
"Більше того, в цій частині (за ст.3 Європейської конвенції з прав людини суд не встановив порушень – ред.) суд виписав рішення, що порушень не було, коли суд розглядав і описував питання за скаргою Тимошенко в частині медичного обслуговування, то написав тезу про те, що Тимошенко отримувала і отримує медичну допомогу в більшому обсязі, ніж звичайна людина ", - розповів генпрокурор.
Пшонка роз'яснив, що після вивчення скарги ЄСПЛ, встановив порушення прав екс-прем'єра тільки в частині затримання та арешту, але це не стосується самого вироку, який винесений щодо "газової справи".
"Весь процес з розгляду кримінальної справи по Тимошенко було розглянуто за нормами старого Кримінально-процесуального кодексу, сьогодні діє інший Кримінальний процесуальний кодекс і в ньому прописані ті запобіжні заходи, яких раніше не було в старому КПК", - зазначив генпрокурор.
За його словами, ті зауваження, які зробив Європейський суд, Україна активно усуває на законодавчому рівні.
Додамо, що 1 травня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що Україна навряд чи буде оскаржувати рішення Європейського суду з прав людини щодо Тимошенко, оскільки єдине встановлене Євросудом порушення вже виправлено з прийняттям нового КПК. Однак, раніше урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький дав зрозуміти, що Україна може оскаржити це рішення.
Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв’язку з арештом. Водночас, Генеральна прокуратура України наполягає, що арешт Юлії Тимошенко був законним.
У ЄС і США, зважаючи на рішення ЄСПЛ, закликали українську владу якнайшвидше звільнити Юлію Тимошенко.