Гройсман різко висловився про діяльність уряду Яценюка

Голова Верховної Ради вважає, що уряд через непрофесійні дії втратив зв’язок з парламентом і народом

Україна перебуває в глибокій політичній кризі, що є переважно урядовою кризою, пов’язаною з втратою ним, через непрофесійні дії, зв’язку з народом і парламентом, вважає голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

«М’яч на боці прем’єра (Арсенія Яценюка). Він має прийняти рішення», – сказав спікер на інвестиційній конференції «Драгон Капітал» у Києві в четвер, водночас уникнувши відповіді на запитання, чи натякає він на необхідність зміни прем’єра такою різкою критикою його діяльності, передає «Інтерфакс-Україна».

Голова Верховної Ради пояснив, що Яценюк представляє другу за величиною фракцію парламенту «Народний фронт», без якої формування коаліції є нереальним. Гройсман наголосив, що має бути чіткий план дій з 7-10 пунктів, під який переформатується коаліція «Європейський вибір» або більшість її членів і уряд. На його думку, запропонований Арсенієм Яценюком план з 349 пунктів є нереальним.

Спікер зазначив, що запропонує коаліції низку пунктів до цього плану дій, під який має бути сформований новий уряд. На його думку, в нинішньому уряді є міністри, які себе достатньо професійно зарекомендували і яких варто було б залишити, проте є абсолютно провальні напрямки, які треба кардинально змінювати, наприклад, охорона здоров’я.

Гройсман також сказав, що не зовсім розуміє дискусії про те, який уряд потрібен Україні – технократичний чи політичний, і пояснив, що в його розумінні уряди треба ділити на професійні або непрофесійні, які працюють на результат або процес.

«Останнім часом ми мали лише два вибори: прийняти погане рішення або ще гірше…», – охарактеризував роботу нинішнього Кабміну спікер.

«Уряд має бути професійним, адекватним і результативним», — додав він.

Спікер наголосив, що часу на вирішення політичної кризи в Україні обмаль, тому його потрібно вирішувати максимально швидко.

Як повідомлялося, прем’єр Арсеній Яценюк напередодні повідомив, що бачить три сценарії виходу з політичної кризи: переформатування уряду під його керівництвом, формування уряду президентом з узяттям на себе повної відповідальності за ситуацію в країні і найменш бажаний – перевибори в парламент.

Як було зазначено під час конференції «Драгон Капітал», серед найбільш реальних кандидатів на посаду прем’єра, у разі виходу з нього Яценюка – Володимир Гройсман і міністр фінансів Наталія Яресько.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук