Мінфін хоче замінити податок на нерухомість податком на розкіш
Податок на нерухоме майно, який набув чинності з 1 січня 2013 року, може бути замінений на податок на багатство і предмети розкоші.
Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування багатства і предметів розкоші", розробленого Мінфіном, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Згідно з документом, Мінфін пропонує оподатковувати квартири вартістю більше 1 тис розмірів мінімальної заробітної плати (МЗП, 1,147 тис гривень), встановленої законом на 1 січня звітного року, загальна площа яких перевищує 200 кв. м; дачні, садові будинки, котеджі, житлові будинки садибного типу вартістю понад 2,5 тис. МЗП, загальна площа якого перевищує 500 кв. м.
"У разі наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткуванню підлягають об'єкти вартістю більше 3 тис мінімальної заробітної плати, загальна площа яких перевищує 600 кв. м", – йдеться в документі.
Крім того, документ також передбачає стягування податку і з нежитлових приміщень, зокрема, підлягають оподаткуванню приміщення, що знаходяться у власності у одного платника податків, вартість яких – понад 2 тис мінімальної заробітної плати та загальна площа яких перевищує 500 кв. м.
Також, Мінфін пропонує встановити ставку податку в розмірі 0,5% від оціночної вартості об'єкта нерухомості, при цьому вона не повинна бути менше суми податку, розрахованого за ставкою в розмірі 2% від мінімальної заробітної плати (на сьогоднішній день – 22,94 гривень) за 1 кв. м загальної площі об'єкту.
Як наголошується в документі, оподаткуванню не підлягатимуть житлові об'єкти, що перебувають у власності держави та територіальних громад, розташовані в зонах відчуження і обов'язкового відселення, житлові об'єкти, в яких працюють дитячі будинки сімейного типу, проживають сім'ї опікунів, гуртожитки.
Нагадаємо, з 1 січня 2013 року в Україні введено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.