Іран опублікував звіт про збиття літака МАУ біля Тегерана
Іранські військові збили літак двома ракетами через три хвилини після зльоту
До теми
Літак Boeing 737-800 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» був збитий 8 січня над столицею Ірану – Тегераном – з північного боку двома ракетами класу «земля-повітря» близького радіусу дії Тор-М1 через три хвилини після зльоту, сказано у звіті Організації цивільної авіації Ірану.
Згідно зі звітом, який вночі вівторка, 21 січня, процитувала агенція Bloomberg, літак вилетів із Тегерана о 6:12 ранку за місцевим часом і втратив зв'язок із авіадиспетчером на висоті 2469 метрів.
Літак зник із допоміжного радара о 6:15 та з головних систем спостереження о 6:18 ранку.
Згідно зі звітом, літак рухався повз житловий район і його перший фізичний контакт із землею відбувся в громадському парку. Літак розірвався на частини, коли рухався через футбольне поле, прилеглі сільгоспугіддя і сади.
Також у звіті іранська влада констатувала, що вилучений реєстратор польоту і бортовий самописець є «одними з найбільш передових пристроїв у світі» і наголосила, що в Ірані немає засобів для декодування цих пристроїв.
Разом з тим у звіті зазначається, що французькі та американські агентства з розслідування авіаційних подій відмовилися відправити в Іран необхідне обладнання для розшифровки чорних скриньок.
Додамо, що у понеділок, 20 січня, президент Володимир Зеленський провів зустріч із спецпредставником президента Ірану Мохаммадом Есламі. За результатами зустрічі стало відомо, що до України мають прибути представники Ірану, які ознайомляться з технічними можливостями України для розшифровки чорних скриньок збитого літака.
Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану – Тегерані – розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс «Тегеран – Київ». На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також двоє пасажирів були громадянами України.
Літак МАУ помилково збили іранські військові, сприйнявши його за ворожий об’єкт.
Тіла загиблих у катастрофі українців привезли на батьківщину 19 січня.