Із львівського Парку культури та відпочинку викрали рідкісне дерево
За останні 3 роки в парку зловмисники вкрали і понищили понад 50 рідкісних дерев і кущів
Із львівсього Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького невідомі викрали рідкісний секвоядендрон. Його, як й десяток інших дерев, висадили наймолодші відвідувачі. Не вберегли дерево навіть камери відеоспостереження та спеціальні петлі. Та парк страждає не лише від злодіїв. Щороку від рук вандалів гинуть десятки молодих саджанців та кущів квітів. Окрім того, хулігани нищать техніку та благоустрій довкола парку.
Коли діти у Парку культури садили секвоядендрон, то сподівалася, що він стане місцевою окрасою. Адже це дерево росте понад тисячу років та сягає ста метрів у висоту. Та не пройшло й кількох днів, як мамонтове дерево вкрали.
«Ми пробували його врятувати, пробували зберегти. Розумієте, ми придумали так посадити, що його дуже важко витягнути. Тобто людина, яка крала дерево, їй дуже потрібно було його вкрасти, вона мусила це зробити», — розповідає директор Парку культури та відпочинку Олександр Молодий.
«На жаль, це вже не рідкість. У нас весною вкрали 5 сакур, які були подаровані. Раніше вкрали магнолії, дуже дорогі речі. На жаль, крадуть. Розумієте, люди, які це роблять, вони знають, що саме вони крадуть», — додає Олександр Молодий.
Також із парку постійно крадуть квіти або інші невеликі насадження. Часто спилюють високі дерева і навіть ламають саджанці задля забави. Такі варварські дії насторожують відвідувачів парку.
«Ми навіть тут із дітьми висадили за свій кошт кілька дерев. На них були бірки, коли ми посадили. Там імена моїх двох синів. І за декілька днів їх вже вкрали. Як діти відреагували? Діти не знають про це, я навіть їм не кажу», — розповів відвідувач парку Адріан. «Звичайно, що шкода. Добре, що його хоч доглядають. Але те, що його просто нищать і вирубують ці дерева — це шкода. Скоро не буде просто де гуляти», — додає відвідувачка парку Олеся.
Частково вирішити проблему допоможуть додаткові камери відеоспостереження. Зараз їх майже 50, та цього недостатньо.
«За прибуток парку будемо встановлювати камери на верхніх алеях. Ми замовили точний розрахунок у профільної компанії, щоби розрахувала, скільки потрібно, щоб охоплювати повністю ту оновлену частину», — запевняє директорка міського департаменту розвитку Наталія Бунда.
Зараз у парку готуються до приходу зими. Та зашкодити деревам можуть не морози, а люди, які часто хочуть спиляти собі новорічне дерево.
«Хто має таку недобру думку, то постарайтеся від неї відмовитися. Тому що в нашому парку безпосередньо є представлено багато реліктових рослин, хвойних. Так само багато рослин хвойних порід, які не є ялинками, які ми всі звикли прикрашати на новий рік», — каже адміністратор Парку культури і відпочинку Сергій Хомчин.
До слова, тільки за останні 3 роки в парку зловмисники вкрали і понищили понад 50 рідкісних дерев і кущів.