Ізраїльські археологи прочитали древню записку віком 2600 років

СвітРоман Ганкевич, 20 червня 201719650
Автор напису пише про постачання масла і просить прислати вина для потреб гарнізону

Ізраїльські археологи спромоглися прочитати записку яку написали у VI столітті до нашої ери. Вчені з університету Тель-Авіва виявили на керамічному уламку інформацію про гроші та їжу, пише ВВС.

Як зазначається, уламок кераміки, який називають також остракон, був знайдений в місті Арад ще в 1960-х роках, але розшифрувати частину записів на ньому вдалося тільки зараз.

На невидимій неозброєним оком стороні послання автор пише про постачання масла і просить прислати вина для потреб гарнізону. Як можна зрозуміти з тексту на остраконі, 2600 років тому чиновник, який відповідав за забезпечення в гарнізоні в Араді, повинен був отримати провіант.

Разом з маслом і борошном було відправлено супровідний «лист» на керамічному фрагменті. Адресатом послання був офіцер логістики Еліша бен-Ошаяху, а автором - Хананіяху з міста Беер-Шева. Лист починається з дружнього вітання: «Твій друг Хананіяху [цим повідомленням] посилає привіт вам [Еліашіву і вашій родині] і нехай благословить вас Бог».

Дослідники датують остракон, який отримав назву Arad, періодом незадовго до підкорення Юдеї вавилонським царем Навуходоносором II.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британські археологи виявили на сході Ефіопії забуте місто Харла, яке було засноване у Х столітті до нашої ери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук